Yesterday 00 02 04 06 08 10 12 14 16 18 20 22 
2020-08-12 23:28:01
Next Page: 25
          

„Aurum 1006 km lenktynių“ miestelis jau laukia svečių   

Cache   

Pravažiuojantys pro šalia Palangos esantį Vydmantų transporto mazgą jau bene savaitę čia stebi nemenką sujudimą. Šalia šios sankryžos plytinčiuose laukuose jau baigiamas statyti tarptautinių „Aurum 1006 km lenktynių“ festivalio miestelis, trečiadienį svetingai atversiantis savo vartus varžybose dalyvaujančioms komandoms ir jų sportininkams.

Tada visas veiksmas persikels būtent į šią lenktynių infrastruktūroje svarbiausiąją vietą, kur kol kas dar tvyrančią rimtį sudrums galingų bolidų motorai. Šio momento nekantriai laukia sportininkai, automobilių sporto gerbėjai ir patys varžybų organizatoriai, kuriems šiemetinės „Aurum 1006 km lenktynės“ neeilinės – jubiliejinės, jau 20-osios renginio istorijoje.

„Džiaugiuosi, kad varžybose dalyvaujančios komandos iki šiol neturėjo didesnių priekaištų laikinajai jų lokacijai, kurią kasmet pasiūlome, ir įrangai, - sako lenktynes nuo pat pradžių rengiančios VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Rengdami dvidešimtąsias lenktynes pasistengėme, kad į jas atvykę sportininkai čia rastų viską, ko reikia sėkmingam komandų pasirodymui, lenktynininkų darbui ir poilsiui“.

Pasak D. Jonušio, šiemet daug platesnis paslaugų spektras laukia žiūrovų, apsilankysiančių „Aurum 1006 km lenktynėse“. Pirmą kartą jų istorijoje taikomas eksperimentas :superfano bilietus įsigijusiems žiūrovams siūloma lenktynes stebėti iš specialios superfano zonos, kuri bus įrengta šalia pat komandų boksų ir iš kurios kaip ant delno bus matyti visi darbai ir procesai, vykstantys komandų vadavietėse.
Atskira zona skirta ir žiūrovų kempingui, kuria pasinaudos nenorintys nuomotis apartamentų Palangoje. Jie lenktynių ritmu galės gyventi ištisą parą, o ryte vietoje žadintuvo čia įsikūrusius budins variklių gausmas.

Kempingas veiks nuo trečiadienio vakaro iki sekmadienio. Jame lenktynių gerbėjai galės statytis palapines, nakvoti savo automobiliuose, kurie parkuojami prie palapinių miestelio arba nameliuose ant ratų.

„Statydami lenktynių miestelį neišsiverstume be nuoširdžių pagalbininkų, o kai kurių paramą juntame net du dešimtmečius, - sako pagrindinis lenktynių organizatorius D. Jonušis. – Tai visų pirma klaipėdiečių UAB „Perdanga“, kurios indėlis į lenktynių saugumą labai svarus, o šiemet itin daug padėjo UAB „Hidrostatyba“ ir jos valdybos pirmininkas Jonas Dumašius“.

Laikinojo lenktynių miestelio įrengimo darbai pradėti nuo bene svarbiausiojo objekto – komandų techninio aptarnavimo boksų ir VIP klubo, užimančio 900 kvadratinių metrų plotą, statybų. Lenktynių miestelyje duris atvers ir 150 kvadratinių metrų ploto lenktynių spaudos centras, iš kurio šalies ir užsienio žurnalistai perduos svarbiausius jubiliejinių, 20-ųjų renginio istorijoje, 1006 km lenktynių akcentus ir vaizdo reportažus. Taigi, neverta nusiminti ir negalėsiantiems atvykti į Palangą stebėti lenktynių. Jų dvasią perteiks TV6 televizija, rengianti modernią, net 10 val. trukmės transliaciją, kurios vaizdus „gaudys“ per 20 kamerų.

Kadangi lenktynės jubiliejinės – 20-sios jų istorijoje, TV6 transliaciją paįvairins įdomiausi įvairių metų kovų fragmentai ir specialistų komentarai.

Varžybų spaudos centre laukiama per 100 lenktynes nušviesiančių Lietuvos ir užsienio spaudos, radijo, televizijos, interneto portalų žurnalistų.

Pasak spaudos centro vadovo Juozo Mažeikio, daugiausia žiniasklaidos atstovų lenktynių spaudos centre buvo akredituota 2016 metais – 122.

Dar vienas visuotinės traukos objektas – didžioji scena, kurioje koncertuos elektroninės muzikos atlikėjai, o šeštadienį vyks ir Lino Adomaičio koncertas.

Čia po atkaklios kovos trasoje atsiimti pelnytų apdovanojimų kops ir lenktynių nugalėtojai bei prizininkai.

Eglės GAIŽAUSKAITĖS nuotraukos


          

„Aurum 1006 km lenktynių“ miestelyje – pramogų zonos įvairiems skoniams   

Cache   

Kiekvienų metų liepos viduryje Lietuvos pajūryje vyksta didžiausias automobilinis renginys – „Aurum 1006 km lenktynių“ festivalis. Nors geriausiai žinomas yra pagrindinis lietuviškojo Le Mano renginys – maratoninės lenktynės šeštadienį – festivalio pavadinimą jis gavo ne šiaip sau. Didžiausi automobilių sporto gerbėjai čia renkasi jau ketvirtadienį ir kiekvieną valandą iki pat šeštadienio vakaro gali mėgautis įvairiausiais renginiais, kuriuose dominuoja automobiliai.

Kempingo gyventojams – trys dienos pramogų

Lenktynių miestelio pakraštyje įrengtoje specialioje kempingo zonoje jau trečiadienio vakarą įsikūrė pirmieji stovyklautojai, o ketvirtadienį palapines buvo galima skaičiuoti dešimtimis. Stovyklautojams veiklos netrūko: trečiadienio vakarą jau buvo galima dairytis po įspūdingą dalyvių parką, kuriame – trys „Lamborghini Huracan“, „Porsche 911 GT3 Cup“, „BMW M4 Silhouette“, keli TCR automobiliai ir kiti, o ketvirtadienį prie jų prisijungė ir šoninio slydimo varžybų „Gera Dovana Drift“ dalyviai. Tai – daug modifikuoti ir labai galingi automobiliai, daugelis kurių pasiekia bent 600 AG.

„Aurum 1006 km lenktynių“ savaitgalio metu vyksta ne tik pagrindinės maratoninės 1006 km lenktynės: ketvirtadienį bei penktadienį vyko Lietuvos ir Baltijos šalių drifto čempionatų etapai, traukos lenktynės, žiūrovų slalomas, bet ir daugybė į patį renginį atvykusiems žiūrovams skirtų pramogų.

Penktadienį bei šeštadienį taip pat vyksta specialūs pasirodymai „Bobcat“ krautuvais – patyrę vairuotojai demonstruoja unikalias jų galimybes ir universalumą. Pramogų zonoje taip pat įrengta „Kia“ futbolo aikštė, vyksta „Bonpet“ ugnies šou, o du vakarus didžiojoje scenoje vyko naktinio kino seansai.

Vyksta piešimas ant automobilių

Lenktynių miestelio zonoje įvairiausius produktus siūlo dešimtys pardavėjų – nuo maisto iki medinių rankdarbių. Tarp jų galima apžiūrėti meninę trijų automobilių instaliaciją, o tapytojas Karalius Oskaras (Fenomen) dar ketvirtadienį pradėjo jų apipavidalinimą grafiti.

„Menu užsiimu apie dešimt metų. Visada mėgau išbandyti naujus stilius, noriu kurti ir atrasti kažką naujo. Šios meninės instaliacijos pagrindinė mintis – priešpriešos ir panašumai. Atsižvelgdamas į šiuometines, jubiliejines lenktynes, nusprendžiau perteikti atmosferą, kuri jaučiama renginio metu – todėl pasirinkau instaliaciją kurti vykstant renginiui“, – apie savo kūrinį kalbėjo Fenomen.

Pasak jo, mėlyni atspalviai simbolizuoja ramybę, jūrą, Palangos miesto kultūrą. Raudoni – renginio atmosferą, adrenaliną, šilumą ir greitį. Todėl instaliacijoje dominuoja būtent šios spalvos, o ji pati bus baigta iki šeštadienio lenktynių finišo.


          

„Aurum 1006 km" lenktynių taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus   

Cache   

Paskelbus registraciją į didžiausiu automobilių sporto festivaliu Baltijos šalyse vadinamas „Aurum 1006 km lenktynes“, rengiamas Palangoje liepos 15-18 dienomis, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events“ iškart sulaukė paraiškų.

Iki šios dienos 21-osiose ilgų nuotolių lenktynėse jau pareiškė norą dalyvauti 17 komandų.

„Ne tik paraiškas pateikusias ekipas, bet ir besirengiančias tai padaryti labiausiai domina trečiąjį renginio dešimtmetį atveriančių lenktynių taisyklės, pagrįstai laikomos savotišku renginio scenarijumi“, - sako pagrindinis varžybų organizatorius Darius Jonušis.

Prieš pateikdami komandoms šiuos dokumentus renginio organizatoriai ilgai diskutavo ne tik su šalies, bet ir užsienio autoritetingiausiais automobilių sporto specialistais ir sportininkais. Tarp jų – ir lenktyniavusiais Palangoje, todėl ne iš nuogirdų žinančiais šių varžybų specifiką.

Organizatoriai atidžiai išnagrinėjo ir komandų atsiliepimus bei vertinimus, todėl naujajame renginio reglamente paliko jau pasiteisinusias naujoves ir tobulino susilaukusias dvejonių.

Pasak D. Jonušio, „Aurum 1006 km lenktynių“ taisyklės nesusilaukė didelių permainų, kurias galima būtų vadinti kardinaliomis. Mat stengtasi išlaikyti pasiteisinusius ir tenkinančius komandas elementus, prie kurių jos jau yra įpratusios.

Organizatoriai kasmet vis didesnį dėmesį skiria lenktynių saugumui, todėl ir šiemet renginio saugą reglamentuojantys dokumentų paragrafai išplėsti ir dar labiau sukonkretinti. Tai ypač liečia pirmąją po starto lenktynių valandą, per kurią nutinka bene daugiausia incidentų.

Naujiena - starto procedūra bus patikima tik geriausiems komandų sportininkams. Tai numato taisyklėse įtvirtintas reikalavimas, jog pagrindinėse lenktynėse privalo startuoti komandos vairuotojas, kvalifikacijos metu nuvažiavęs greičiausiąjį ratą.

Jei komanda nedalyvaus kvalifikacinėse varžybose, lenktynes pradės greičiausias ekipos atstovas, geriausią rezultatą pasiekęs per treniruotes

Kvalifikacinių lenktynių taisyklės išliko bemaž nepakitusios. Ir šiemet komandą - atrankos varžybų nugalėtoją – lems ne greičiausias vieno lenktynininko nuvažiuotas ratas, o varžybų laimėtojas bus skelbiamas pagal dviejų tos pačios komandos sportininkų greičiausiai nuvažiuotų ratų suminį laiką. Tai reiškia, kad neužtenka turėti aiškų lyderį, kuris vienas kautųsi dėl geriausios startinės pozicijos. Super Pole arba Top 10-tuko taisyklės irgi nesikeičia. Čia dėl pirmosios pagrindinių lenktynių starto pozicijos ir toliau varžysis vienas greičiausias komandos sportininkas. Saugumo dėlei iškart po „Aurum 1006 km lenktynių“ starto, kol lenktynininkai nenuvažiuos pirmųjų trijų ratų, uždrausti bent kokie nurodymai jiems, naudojant demonstracines lentas.

Kai saugos automobilis išvažiuoja į trasą ir kol jis važiuoja pirmus du ratus, uždaroma garažų zona („Pit Lane“) ir kuro papildymo kolonėle.

Šiuo metu bet kurios komandos automobilis, įvažiavęs į „Pit Lane“ ar kuro užpylimo zoną, gali papildyti atsargas ne daugiau, kaip 4 litrais degalų ar pasikeisti pažeistą ratą su sąlyga, kad per artimiausius du ratus, kai tik „Pit Lane“ ir kuro papildymo zona vėl bus atidarytos, jis sugrįš į jas pasipildyti degalų, pasikeisti ratų ar remontuoti automobilį.

Tokie pat reikalavimai taikomi ir paskui jį važiuojantiems bei kertantiems kontrolės liniją sportiniams automobiliams.

Lenktynių organizatoriai grąžina 70 min. trukmės vieno lenktynininko važiavimo trasoje laiką ir ne mažiau 50 min. jo poilsio režimą.

„Nuo šiol GT 4 klasė (taip pat, kaip ir TCR) nebus jungiama su jokia kita klase. Tai bene didžiausia naujovė automobilių, dalyvaujančių „Aurum 1006 km lenktynėse“ skirstyme pagal klases“, - sako D. Jonušis. – Galiu tik pasidžiaugti, jog šis sprendimas jau pasiteisino, o pirmoji tai įrodė „DHR Racing“ komanda iš Didžiosios Britanijos, įsigijusi GT4 klasės „Ginetta G55“ automobilį ir jau atsiuntusi paraišką dalyvauti lenktynėse Palangoje“.

Yra permainų ir baudų sistemoje, tačiau varžybų taisykles sąmoningai ar netyčia ignoravusiam sportininkui jos smogs menkesniu vėzdu, nei iki šiol. Mat vietoje buvusių Stop&Go arba piniginių nuobaudų taisyklėse numatytas ir starto pozicijų pažeminimas.

Prarasti nuo 3 iki 5 pozicijų lenktynių starto vietoje, piniginė ar laiko bei Stop&Go baudos (viena arba kelios iš jų) gresia komandoms už jų sportininkų viršytą greitį visų treniruočių, kvalifikacinių važiavimų, pertraukų tarp jų bei lenktynių metu „Pit Lane“ greitojoje juostoje ir kuro papildymo zonoje, kur automobilių greitis negali būti didesnis kaip 40 km/val.

Dar daugiau dėmesio skirta trasoje dirbančių žmonių saugumui, kurie šalina kliuvinius, kai treniruočių, kvalifikacinių varžybų ar lenktynių metu įvyksta avarijos, o dėl jų dalinai ar net visiškai užblokuojama trasa.

Sportininkai, išvydę teisėjus aktyviai mojuojančius geltonomis vėliavomis ar rodančius lentelę SLOW ir matydami trasoje dirbančius teisėjus ar Rescue personalą, privalo sumažinti greitį iki 40 km/val. ar net iki dar mažesnio bei imtis visų atsargumo priemonių. Tik pravažiavęs kliūtį lenktynininkas gali vėl padidinti greitį.

Pažeidęs šį taisyklių reikalavimą treniruočių, kvalifikacijos ar pagrindinių lenktynių metu sportininkas neišvengs skirtingų baudų.

Treniruočių ir kvalifikacijos metu už tai bus baudžiama nuo 3 iki 5 žemesnių starto pozicijų, iki 200 eurų bauda arba 2 greičiausiųjų ratų anuliavimu.

Pirmą kartą pažeidęs šį reikalavimą lenktynių metu sportininkas neišvengs 1 min. STOP&GO, o antrą sykį - 2 min. STOP&GO baudų.

Jei lenktynininkas analogiškai suklys ir trečiąjį kartą, teisėjai bus priversti šalinti jį iš varžybų.

Tačiau organizatoriai tikisi, jog tokių atvejų nebus, nes komandų vadovai ir patys sportininkai atidžiai išnagrinės šį svarbų dokumentą ir griežtai laikysis taisyklių reikalavimų.

Tik tada renginio trečiąjį dešimtmetį atversiančios 21-osios „Aurum 1006 km lenktynės“ visiems dovanos nepamirštamų įspūdžių.

Organizatorių nuotraukos


          

21-osios „Aurum 1006 km lenktynės“ paneigė mitą : jas laimėjo ir pernai čia pergalę šventusi komanda   

Cache   

Du dešimtmečius, kiek gyvuoja Palangoje rengiamos maratoninės lenktynės, dar nė karto čempionų komandai nebuvo pavykę apginti prieš metus iškovoto titulo.

Užteko peržengti renginio trečiojo dešimtmečio slenkstį, ir šie kerai sėkmingai įveikti.

21-mą kartą surengtas „Aurum 1006 km lenktynes“ laimėjo ta pati komanda, kuri čia triumfavo ir pernai - „Circle K milesPLUS Racing Team“ ir šaunusis jos ketvertukas Julius Adomavičius, Jonas Gelžinis, estas Ralf Aron ir Oskaras Brazaitis, su „Porsche GT3 Cup Gen2“ ne tik nukalę įspūdingą absoliučią pergalę, bet ir šventę pergalę GT Open klasėje.

O. Brazaičiui komanda patikėjo finišuoti, o finišo liniją, įveikęs visus 373 ratus arba 1006 km distanciją, jis kirto nuo starto prabėgus 8 val. 43min. 17 sek.

Įkvėpė sėkmė kvalifikacijoje

Ko gero pamatai šiam laimėjimui buvo padėti dar lenktynių išvakarėse, kai „Circle K milesPLUS Racing Team“ pergalę šventė ir kvalifikacijoje bei po jos sekusiose „Super Pole“ varžytuvėse.

Laimėta įspūdingai. R. Aronas vieną trasos 2682 metrų ilgio ratą apsuko per 1min. 08, 973 sek. Estui pristigo tik mikroskopinių 0,066 sek. dalių iki trasos rekordo, kurį pernai čia pasiekė latvis Konstantinas Calko, tą patį atstumą įveikęs per 1 min. 08,907 sek.

„Rekordas tikrai būtų buvęs, jei netvyrotų toks karštis“, - įvykusioje spaudos konferencijoje sakė komandos sportininkas Jonas Gelžinis, kuriam šiandien laimėtos lenktynės – jau devintoji pergalė Palangoje. Ko gero, negreitai kam bus lemta pranokti Joną.

Tai kartu ir dar viena „Porsche“ pasirinkusiųjų komandų pergalė. Iš 21 jau įvykusių maratoninių lenktynių net 14 laimėjo pilotavę būtent šios markės automobilius.

Kalbėdamas apie pergalę lėmusius faktorius, nugalėtojų komandos atstovas O. Brazaitis buvo atviras ir neslėpė, jog visa komanda jos tikėjosi ir bent jau jiems patiems tai nebuvo staigmena.

Po varžybų vykusioje nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimo ceremonijoje lenktynių laimėtojams įteiktas pagrindinis trofėjus – pereinamoji taurė, ant kurios antrąsyk pamečiui išgraviruotas ekipos pavadinimas ir kurią jie savo sportinių laimėjimų kolekcijoje saugos iki kitų, 22-ųjų lenktynių Palangoje 2021-aisiais.

Nugalėtojus sveikino „Aurum 1006 km lenktynes“ rengiančios VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis, vienodas padangas pateikusios „Hankook Motorsport Europe“ automobilių sporto Europoje direktorius Manfredas Sandbichleris, kiti automobilių sporto organizatoriai ir sirgaliai.

Lietuvos automobilių sporto federacijos prizą už greičiausiai lenktynių metu nuvažiuotą ratą einantis jos vadovo pareigas Kastytis Torrau įteikė estui R. Aronui, kuris 211 lenktynių ratą įveikė per 1 min. 09,553 sek., arba šiek tiek greičiau, nei pernai.

Prizininkų šešetukas

Nors sakoma, jog automobilių lenktynėse yra tik viena – pirmoji vieta, tačiau neretai ir antroji būna nemažiau įspūdinga. Ypač – nukalta atkaklioje, permainingoje kovoje.

Būtent tokią šeštadienį sirgaliams pateikė „Porsche Club by LG OLED“ komanda Mantas Janavičius, Arūnas Tuma, Marius Bartkus ir Aurelijus Rusteika, vairavę „Porsche 911“. Antrosios vietos laimėtojai tokia pačia pozicija džiaugėsi ir GT Open klasėje.

Būtent dėl antrosios vietos virė dramatiškiausia kova. Į ją kėsinosi ir „Noker Racing Team“ komanda su „Volkswagen Golf GTI“, o jį į finišą atvairavęs Justas Jonušis būtent paskutiniajame savo rate pasiekė greičiausią rezultatą.

Tai itin daug pasako apie vyravusį komandos, kurią sudarė dar ir Kęstutis Stasionis, Sten Piirimagi, ir Egidijus Valeiša, ryžtą siekiant aukštesnės pozicijos.

Nors antrieji ir tretieji prizininkai įveikė po 359 ratus, 34,687 sek. deficitas „Noker Racing Team“ šįsyk lėmė trečiąją vietą, tačiau ji kopė ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio TCR klasėje.

Ketvirtoji bendrosios įskaitos ir trečioji GT Open klasėje vietos atiteko „Vytautas Gazuotas“ Arūno Strumskio, Mindaugo Platūkio, Lino Skardžiuko ir Ramūno Čapkausko ketvertukui, vairavusiam „Porsche GT3 Cup“.

Penkti buvo „Gera dovana-RD Sings“ sportininkai Egidijus Gutaravičius, Paulius Paškevičius, Audrius Butkevičius ir Žilvaras Aleksas, vairavę įspūdingąjį „Lamborgini Huracan“.

Bendrosios įskaitos prizininkų šešetuką užbaigė „Sauda by GSR“ ir jos „Volkswagen Golf GTI TCR“ į finišą atvairavusi pirmoji ant nugalėtojų pakylos dailiosios lyties atstovė Ernesta Globytė, kuri kartu su Mindaugu Liatuku ir Mariumi Miškūnu džiaugėsi antrąja pozicija TCR klasėje.

Atkakli kova klasėse

Ne visi lenktynėse vairuoja tokius galingus ir greitus automobilius, leidžiančius komandai austi viltis apie aukščiausias pozicijas.

Todėl pergalė savo klasėje, kur varžovai lygiaverčiai su lygiaverte technika, ne mažiau garbinga.

Likę pirmieji už prizininkų šešetuko pergalę GT4 klasėje šventė „Porsche Baltic“ komanda Ieva Šlimas, Anton Hegelman, Edgaras Zujus ir Robertas Kupčikas, vairavę „Porsche CaymanGT4 ClubSport“.

Jie pranoko antruosius GT4 prizininkus, svečius iš Didžiosios Britanijos, „DHR-Ignera/Autovesta“ šeimyninę Dave, Drew ir Micko Holandų komandą, atvežusią į Palangą naujitėlaitę „Ginetta G55“.

„Proflame by IRP“ komandos lenktynininkai Darius Ardavičius, Lukas Laukaitis ir Kristijonas Pelanis su BMW M2 triumfavo SP4 klasėje, o „Ántėja.lt racing team“ Rimo Cesiulio, Vido Gedučio, Audriaus Griciaus ir Jono Bartkaus ekipa su BMW135D – dyzelių.

Svečiai iš Estijos - „Joujaam“ Andres Altpere, Sven Karuse, Kristo Miagi ir Andres Ringo ekipa su BMW 325 iš Palangos išsivežė pergalę TC3 klasėje, o Kauno ASK sportininkai Dovilas Čiutelė, Paulius Novakas, Vincas Zaleckis ir Eugenijus Sladkevičius su raudonąja Lada 2104 buvo pirmi SP3 klasėje.

TC2 klasės nugalėtojais pripažinti „GaGa studio racing team“ atstovai Michal Klonovski, Andrius Žiogelis, Šarūnas Dailidė ir Andrius Maniušis, vairavę „Honda Civic“, o TC5 – Tarzanija-Racing“ sportininkai Karolis Blėdis, Aurimas Lekavičius ir Tomas Isiūnas, važiavę su „Audi S4“.

Niekas nenorėjo pralaimėti

Lenktynės užtruko kiek ilgiau nei pernai, nors didelių avarijų ir nebuvo. Tačiau būta apmaudžių atsitrenkimų į trasos atitvarus, kitų smulkių incidentų, kurių neišvengė net labai patyrę sportininkai, daugkartiniai šių varžybų dalyviai, tarp jų ir Ramūnas Čapkauskas.

Lenktynininkai kaltino varginusį karštį ir didelę įtampą.

Dėl variklio gedimo iš lenktynių buvo priversta pasitraukti jauniausioji „DHL Racing Team“ komanda, gerai pradėjusi varžybas ir teikusi daug vilčių.

Dėl techninių gedimų lenktynių nebaigė ir „RD SignsPolyplast Racing team“ su BMW Z4 bei „RSV Motors – Analitika360.lt“ komanda, kurios sportininkai vairavo BMW M3.

Ko gero daugiausia apmaudo liejo „Dynami:t energy by Baltic Petroleum“, puosėjusi itin dideles viltis, įsigijusi galingą „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilį, tačiau taip ir neišvažiavusi į lenktynių trasą dėl variklio gedimo per pirmąsias penktadienio treniruotes.

Nors ekipa dėjo visas pastangas, tačiau reikiamų detalių skubiai rasti nepavyko.

Beliko kaip ir kitoms, kitokias nesėkmes patyrusioms ekipoms, tik guostis, kad vargu ar būna varžybų, kuriose išganingąjį finišą kirstų visos startavusios komandos.

Išdalijus apdovanojimus ir surengus trumpą nugalėtojų ir prizininkų fotosesiją lenktynių miestelio didžiąją sceną užėmė pamario krašto jaunieji atlikėjai – DJ duetas iš Klaipėdos, DJ Vaideep ir DJ Min Deep, konkurso „Lietuvos balsas“ dalyvis Martynas Balskus ir kiti.

Vytauto PILKAUSKO ir Arno STRUMILOS nuotraukos


          

Šeštadienį Palangoje prasidėjo „Aurum 1006 km lenktynės“   

Cache   

Šeštadienį, 12 val., „Aurum 1006 km lenktynių“ miestelyje nuskambėjo visų labiausiai laukta sakralinė frazė – „Ponios ir ponai, užveskite automobilių variklius“.

Ją ištarė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kartu paskelbęs ir „Aurum 1006 km lenktynių“ pradžią.

Priešais starto liniją, kaip jau įprasta, išsirikiavo visos lenktynėse dalyvaujančios komandos, praėjusios kvalifikacinių varžybų rėtį ir pagal jose užimtas vietas išsiaiškinusios starto tvarką.

Sportininkus, komandų vadovus, susirinkusius į devynioliktąsias be pertraukų Palangoje rengiamas ilgų nuotolių automobilių lenktynes, linkėdami pergalingo, ekipų ambicijas tenkinančio finišo, sveikino Klaipėdos ir Palangos merai Vytautas Grubliauskas ir Š. Vaitkus, Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, ekspremjeras Algirdas Butkevičius, Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Romas Austinskas, lenktynes rengiančios „Promo Events“ vadovas Darius Jonušis ir kiti garbūs svečiai.

Nuščiuvus susirinkusiųjų miniai tylą nutraukė trimitininko V. Grubliausko atliekama Lietuvos himno melodija.

Iškilminga lenktynių starto ceremonija neužtruko, ir laikinąjį lenktynių miestelį šalia Palangos sudrebino galingų motorų gausmas. Lenktynininkai pradėjo 373 ratų (vieno jų ilgis – 2682 metrai) arba 1006 km kelią finišo link.

Lenktynės finišuoja pirmajam ekipažui įveikus visą distanciją arba išsekus 10 val. laiko limitui.

Trumpiausiai - 8 val. 44 min. 55,924 sek. - lenktynės truko 2016 m.

Šeštadienį „Aurum 1006 km lenktynes“ pradėjo 37 komandos arba viena mažiau, nei jų dalyvavo išvakarėse vykusiose kvalifikacinėse varžybose.

Po jų dėl tepalo siurblio gedimo buvo priversta pasitraukti „Skuba Racing Team“, kuri pernai analogiškas lenktynes baigė antroje vietoje ir kurių „BMW BigDaddy M3 V8“ jau buvo pamėgę žiūrovai.


          

Į „Aurum 1006 km lenktynes“ – per Niurburgringą   

Cache   

Liepos 15 d. prasidėsiančiame didžiausiame Baltijos šalyse automobilių sporto festivalyje – „Aurum 1006 km lenktynėse“ – greičio ir azarto tikrai nestigs. Tą garantuoja ir šiemet kaip niekad gausus ilgų nuotolių lenktynių karaliais tituluojamų „Porsche“ automobilių desantas.

Homologuotą GT3 klasės „Porsche GT3-R“ vairuos ir vieni šių lenktynių favoritų, tikras jaunystės ir visa ko mačiusios patirties lydinys – Edvino Arkušausko vadovaujama „Balpol/Nebankrutuok.lt byExit“ komanda, kurios sudėtyje gerai žinomi šalyje ir už jos ribų sportininkai Justas Jonušis, Deividas Jocius ir Nemunas Dagilis.

Šis lenktynininkų trejetukas į Palangą atvyks per Vokietiją, kur vakar garsiajame Niurburgringe, kartu su šios šalies „Speed Monkeys GMBH“ komandos specialistais, pradėjo tiesioginį pasiruošimą „Aurum 1006 km lenktynėms“.

„Čia Nemunas automobilį ruošė Vokietijos „Porsche Sport Cup“ čempionatui, kuriame ketinome abu dalyvauti, - lenktynių spaudos centrui sakė J. Jonušis. – Tačiau pandemija apvertė viską aukštyn kojomis, ir dabar mūsų, drauge su Vokietijos specialistais, uždavinys naują automobilį parengti jo koviniam krikštui – 1006 km lenktynėms Palangoje“.

Justui tai bus jau trečiasis startas „Aurum 1006 km lenktynėse“. Jose jis debiutavo 2018 metais kartu su estų „ALM Motorsport“ komanda ir gerai pažįstamais sportininkais estu Robin Vaks ir latviu Reiniu Nitinšu. Visų trijų Baltijos valstybių atstovai tąsyk vairavo „Seat Leon Cupra TCR“ automobilį.

Debiutas maratoninėse lenktynėse Justui susiklostė kaip reta palankiai ir jis kartu su ekipos draugais po finišo džiaugėsi ketvirtąja bendrosios įskaitos vieta ir pergale „TCR Baltic Cup“ klasėje.

„Geriau nebūna, - po finišo kalbėjo tada tik šešiolikmetis Lietuvos sportininkas. – Tik dar vis nesuvokiu, kuo labiau džiaugtis – ketvirtąja bendrosios įskaitos pozicija ar pergale TCR klasėje?“ - juokavo J. Jonušis.

Kupinas ryžto bent pakartoti prieš metus iškovotą pasiekimą Justas buvo ir pernai, Joosto Ursemo vadovaujamoje olandų komandoje startavęs kartu su Sluys Wardu, Bas Schoutenu ir lietuviu Nemunu Dagiliu.

Ir jiems neblogai sekėsi, tačiau peržengus lenktynių pusiaukelę vieni favoritų – „Palanga SPA/Balpol–JR Motorsport“ komandos sportininkai buvo priversti sudėti ginklus, nes varžybų įtampos neatlaikė jų „BMW M4 Silhouette“ variklis.

Labiausia patyręs „Balpol/Nebankrutuok.lt byExit“ komandoje – 44-erių Nemunas Dagilis, net tris kartus po lietuviškojo maratono varžybų kopęs ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio.

Pirmąją pergalę Palangoje Nemunas iškovojo dar 2005 m. kartu su Egidijumi Dapšu ir broliu Nerijumi, tąsyk atstovavę „Oktanas-Snaigė“ komandai ir vairavę „Porsche 996 GT3 Cup“ automobilį.

Siekdamas antrosios sėkmės Nemunas buvo priverstas praryti ne vieną karčią piliulę, kol jo ryžtas buvo vainikuotas sėkme 2013 m., kai vėl kartu su broliu Nerijumi ir Benediktu Vanagu greitąjį „Porsche 911 GT3“ pirmi atvairavo prie finišo linijos.

Trečiąja pergale „Aurum 1006 km lenktynėse“ Nemunas kartu su Robertu Kupčiku ir belgu Steve Vanbellingen džiaugėsi 2018 m. Tąsyk jie vairavo „Porsche 911 GT3 Cup“.

Garsus dalyvavimu prestižinėse lenktynėse, iškovotomis pergalėmis, o bene svarbiausia, azartišku, žiūrovus žavinčiu vairavimo stiliumi, ir dar vienas komandos narys, 39-erių Deividas Jocius, vienintelis iš Lietuvos sportininkų galintis puikuotis „M-Sport Ford World Team driver“ titulu.

Tačiau pergalės Palangoje dar nėra jo laimėjimų sąraše, todėl netenka net abejoti, jog dabar tai – didžiausias Deivido siekis ir sportininkas nepagailės jėgų jam įgyvendinti.

Žinoma, tuo pačiu dega ir visa komanda, itin dideles viltis dedanti į naują kovinį ginklą, paskutinius jo bandymus Vokietijoje ir atsakingiausią metų startą „Aurum 1006 km lenktynėse“.


          

Būti greitam neužtenka: kokie yra kriterijai „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviams?   

Cache   

„Norint dalyvauti „Aurum 1006 km lenktynėse“, užtenka gauti sportininko licenciją“. Tai – kartais dar išgirstamas, tačiau nieko bendra su realybe neturintis požiūris. Vien licencijos neužtenka, dalyviams galioja tiek formalūs, tiek neformalūs reikalavimai.

„Ilgų distancijų lenktynės – labai sudėtingos varžybos, kuriose vienu metu važiuoja daug dalyvių, daug lenkiama, reikia stebėti ne tik konkurentus, bet ir teisėjų rodomas vėliavas. Galų gale matyti trasą, trajektorijas. Todėl „Aurum“ lenktynių dalyviams nustatyti ne tik formalūs, bet ir neformalūs reikalavimai“, – teigia varžybų organizatorius Darius Jonušis.

Licencijos neužtenka

Sportininko licenciją – dokumentą, įrodantį žmogaus galimybę lenktyniauti tam tikro lygio varžybose, – galima gauti pravažiavus simuliatoriumi.

„Mūsų reikalavimas – ne tik turėti sportininko licenciją, bet ir su ja einamaisiais metais pravažiuoti bent dviejose žiedinėse trumpų ar ilgų distancijų lenktynėse. Tik patirtis tikrose varžybose gali leisti saugiai važiuoti tokiame dideliame renginyje kaip „Aurum“ lenktynės“, – sako D. Jonušis.

Pasak organizatoriaus, sportininko greitis nėra aktualus. Svarbiausia, kad jis mokėtų važiuoti su keliomis dešimtimis skirtingą greitį išvystančių automobilių vienu metu, prisitaikytų prie jų, netrukdytų lenkti ratu ir saugiai elgtųsi kitose lenktyninėse situacijose, pavyzdžiui, laiku pastebėtų teisėjų mosuojamas vėliavas.

„Mes nesiekiame sutraukti kuo daugiau sportininkų, todėl ir teikiame prioritetą logiškiems reikalavimams. Norime, kad jie vieni kitiems nekeltų problemų, visi jaustųsi saugiai lenktyniaudami“, – pasakoja „Aurum“ lenktynių organizatorius.

Tokius reikalavimus palaiko ir patys sportininkai. Septynis kartus „Aurum“ lenktynėse nugalėjęs Jonas Gelžinis teigia, kad ilgų distancijų lenktynėse sportininkų meistriškumas labai svarbus, patirties neturintys vairuotojai gali pridaryti bėdų visiems.

„Jeigu žmonės į automobilio kėdę atsisėda važiavę tik simuliatoriuje, jie gal ir suvokia sportinius niuansus, tačiau varžybų patirties neturi ir neretai pridaro klaidų lygioje vietoje. Retai realiose lenktynėse dalyvaujantys žmonės yra pavojingi būtent dėl įgūdžių stokos“, – teigia J. Gelžinis.

Tiesiai iš kartingo – „Ne“

D. Jonušis, pats ilgus metus lenktyniavęs įvairiais automobiliais ir formulėmis, pateikė kelis sportininkų, galinčių ar negalinčių dalyvauti „Aurum“ lenktynėse, pavyzdžius.

Kazimiero Vasiliausko pavardė bene prieš dešimtmetį buvo žinoma kiekvienam automobilių sporto gerbėjui – jis yra pirmasis lietuvis, dalyvavęs čempionate „Formulė 2“ bei išbandęs GP2 ir GP3 formules. Nepaisant to, kad pastaraisiais metais jis daugiau laiko praleidžia dirbdamas teisės srityje nei prie automobilio vairo lenktynių trasoje, didžiulė patirtis leidžia neabejoti: jis yra pasiruošęs dalyvauti ilgų distancijų varžybose Palangoje.

Kitas pavyzdys – Rokas Baciuška. Sportininkas, praėjusiais metais iš karto persėdęs į automobilį ir sėkmingai dalyvaujantis Europos ralikroso čempionate – įpusėjus sezonui, po trijų etapų jis užima antrą vietą S1600 klasėje. D. Jonušio teigimu, patirties trūkumas žiedinėse lenktynėse šiuo atveju nebūtų svarbus, todėl R. Baciuškai durys į varžybas Palangoje būtų atviros. Bet kurioje automobilių sporto srityje procedūros yra panašios, visur reikia jausti trasą, matyti varžovus ir teisėjus.

„Jeigu kas nors ateitų tiesiai iš kartingo, mūsų atsakymas būtų „Ne“. Nors ten vėliavos ir kitos procedūros panašios, bet tai nėra automobilis. Čia daug dalykų, prie kurių turi priprasti – automobilio gabaritai, veidrodėliai, kitoks stabdymo kelias. Praėjusiais metais mano sūnus Justas, nors yra greitas ir labai norėjo važiuoti „Aurum“ lenktynėse, dalyvauti negalėjo, nes turėjo patirties tik važiuodamas kártu. Tačiau dabar jis jau turi patirties trumpų bei ilgų distancijų lenktynėse automobiliu, tad šiemet startuos Palangoje“, – aiškina D. Jonušis.

Kalbant apie formalius ir neformalius reikalavimus, kaip puikų pavyzdį galima pateikti Le Mano 24 val. lenktynes. Likus mėnesiui iki jų starto toje pačioje „Circuit de la Sarthe“ trasoje testuojami mažiau patirties turintys sportininkai – tikrinami jų sugebėjimai, reakcija, orientacija.

„Mes tokių testų daryti neturime galimybės, todėl atranka turi būti paremta konkrečiais, logiškais kriterijais“, – teigia D. Jonušis.

Patirtį geriausia kaupti trumpų distancijų lenktynėse

Lenktynininkų patirties reikalavimai labai skiriasi trumpų ir ilgų distancijų lenktynėse. Kodėl?

„Ilgų distancijų lenktynėse yra didžiulis skirtumas tarp automobilių greičių. Čia vyksta daugybė lenkimų ratu ir kiekvienas – pavojingas. Trumpų distancijų varžybose lenkiama ratu retai, ten vienu metu startuoja tik viena klasė, o ilgose varžybose – visos vienu metu“, – skirtumus paaiškina Ignas Gelžinis, triumfavęs „Aurum 1006 km lenktynėse“ 2014, 2015 ir 2017 m.

D. Jonušis dar priduria pavyzdį iš automobilių sporto pradžiamokslio – kartingo. Daugelyje tarptautinių varžybų, kuriose sportininkai startuoja vienodais kártais, lenkimai ratu neleistini: jeigu paskutinį vairuotoją ratu paveja lyderis, atsiliekančiam iškart rodoma juoda vėliava ir jis turi pasitraukti iš lenktynių.

„Kiekvienas lenkimas ratu yra labai pavojingas – tai veiksmas, reikalaujantis daug tiek lenkiamojo, tiek lenkiančiojo kompetencijos. Ilgų distancijų varžybose lenkimų yra šimtai. Todėl siekiame užtikrinti, kad „Aurum“ lenktynėse varžytųsi tik patyrę vairuotojai, kurie nekeltų problemų kitiems“, – teigia organizatorius.


          

D. Jonušis: „Pasirengimo „Aurum 1006 km lenktynėms“ darbai – baigiamojoje stadijoje“   

Cache   

Tik pusantro mėnesio beliko iki didžiausiu automobilių sporto renginiu Baltijos šalyse tituluojamų „Aurum 1006 km lenktynių“, kurios Palangoje, kaip ir numatyta, vyks liepos 15-18 dienomis ir kurios bus 21-osios renginio istorijoje.

„Ausyse jau girdžiu skambantį visų pasiilgtą, sakralinį „Ponai ir ponios, užveskite variklius!“, o šiandien visiems, besiruošiantiems šioms lenktynėms, primenu, jog jau prasidėjo ir tiesioginis pasirengimo joms etapas“, - sako pagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Tai reiškia, jog pasirengimas trečią dešimtmetį pradėsiančioms lenktynėms pasiekė apogėjų. Tiek jose dalyvausiantiems sportininkams, tiek varžybas aptarnaujančiam personalui, tiek ir patiems renginio organizatoriams“.

Tad kuluaruose retsykiais vis plevenusioms abejonėms ar šiemet lenktynės iš viso vyks, vietos nebeliko. Lenktynių data ir esminiai renginio organizavimo klausimai plačiai aptarti su Palangos miesto savivaldybe, renginio rėmėjais, verslininkais. Prieita vieningos nuomonės nelaužyti nusistovėjusių tradicijų ir į Palangą visus sukviesti, kaip ir planuota ir kaip jau įprasta, liepos viduryje.

Tačiau tai nereiškia, jog šiemetinės lenktynės niekuo nesiskirs nuo ankstesniųjų dvidešimties.

„Skirsis, ir gana daug kuo, - tvirtina D. Jonušis. – Nesvarbu, vidurvasarį dar galios karantino nuostatos ar jis bus panaikintas, pagrindinis organizatorių prioritetas šiemet bus sportininkų, varžybas aptarnaujančio personalo ir žiūrovų saugumas. Net nepaisant to, kad lenktynės ir jas lydintys renginiai vyksta lauke“.

Organizatoriai net nemini tokių elementarių savisaugos priemonių, kaip kaukės ar rankas dezinfekuojantis skystis. Bus pasirūpinta, kad jų niekur nestokotų, o jos bus privalomos kiekvienam. Net ir spaudos centre akredituotiems žurnalistams.

Bene didžiausias lenktynių rengėjų rūpestis – kaip suvaldyti lankytojų srautus, kurie paprastai būna išties dideli.

Šiandien dar nepaaiškėjo visos detalės iki smulkmenų, tačiau bene labiausiai keisis tradicinis lenktynių atidarymo paradas ir jį lydinčios sprinto varžybos Vytauto gatvėje, sutraukdavusios minias smalsuolių.

Gerokai lengviau koordinuoti žiūrovų srautus bus šalia pagrindinių lenktynių trasos, kurios ilgis – beveik 3 kilometrai. Organizatoriai žiūrovus pakvies į atskiras jiems skirtas zonas, išdėstytas patogiausiose lenktynių stebėjimui vietose aplink visą trasą.

Saugos tarnybos į kiekvieną zoną įleis tiek žmonių, kiek reglamentuos tuo metu galiojantys normatyvai. „Tikimės, jog žiūrovai šiemet bus sąmoningi kaip niekad anksčiau ir nereikš pretenzijų jų pačių saugumu besirūpinančioms tarnyboms, o laimės, kaip visada, anksčiausiai įsigiję bilietus“, - tikina D. Jonušis.

Norint išvengti itin didelių žmonių srautų šiemet atsisakyta specialios tribūnos drifto varžybų žiūrovams. Tačiau itin aštrių ir ekstremalių potyrių mėgėjai tikrai neliks nuskriausti, nes šonaslydininkų varžybas pirmą kartą tiesiogiai transliuos televizija.
‎ Dar vienos žiūrovų itin mėgstamos ir gausiai lankomos – drago varžybos. Siekiant vienu šūviu nušauti kelis zuikius, šiemet jos irgi žymiai pakitusios.

Drag‘eriai visą dieną varžysis atkarpoje už garsiojo „Klaipėdos“ posūkio, o į 1006 km trasą, prie starto linijos, sugrįš tik greičiausieji - visų klasių nugalėtojai ir prizininkai. Jie čia, stebint žiūrovams, ir išsiaiškins čempionų, vicečempionų ir prizininkų titulus.

Tad žiūrovams šiemet neteks ilgai gaišti belaukiant kol paaiškės stipriausieji, o finaliniai važiavimai bus tikrai kaitinantys kraują, verti finalo.

Per trumpą laiką itin išpopuliarėjo „Aurum 1006 km lenktynių“ rėmuose rengiamos „108 km moterų iššūkio“ lenktynės, kuriose pernai startavo net 81 ekipažas ir kurių kiekviename važiavo po 2-5 moteris.

Šiemet šios nuotaikingos varžybos bus rengiamos jau trečią kartą, o jose galės dalyvauti ne daugiau 300 dailiosios lyties atstovių. Kam bus teikiama pirmenybė? Aišku, anksčiausiai pateikusioms paraiškas.

Į Palangą atvyksiantys žiūrovai kaip ir anksčiau galės gėrėtis ne tik žiedinių lenktynių meistrų pasirodymais, bet ir patys demonstruoti savo įgūdžius slalomo trasoje.

Iš kasmet vis didesnio populiarumo susilaukiančio žiūrovų slalomo visiems norintiems jo dalyviai išsiveža naujus potyrius, o nugalėtojai - ir puikius prizus.

„Aurum 1006 km lenktynės“ – tai ne tik greičio, azarto ir per kraštus plūstančio adrenalino fiesta. Tai ir televizijos transliacijų, įvairių šou, žinomų žmonių susitikimų, pramogų pasaulio atstovų festivalis.

Jie žiūrovus pasitiks ir šiemet. Detaliau apie tai organizatoriai informuos vėliau.


          

Darius Jonušis: „Toks bolidas – bet kurių lenktynių puošmena“   

Cache   

Likus dviem mėnesiams iki liepos 19-ąją Palangoje prasidėsiančių „ENEOS 1006 km lenktynių“, kuriose visi sportininkai pirmąsyk varžysis vienodomis „Hankook“ padangomis, renginio organizatoriai sulaukė itin malonios žinios iš Belgijos.\r\n\r\nParaišką dalyvauti didžiausiame šalies vasaros kurorte vyksiančiose jau aštuonioliktosiose lietuviškojo automobilių maratono lenktynėse atsiuntė pajėgiausieji šios šalies ilgų nuotolių lenktynių meistrai – „Qvick Motors Team“ komanda. Jos garbę Palangoje gins Lietuvos automobilių sporto mėgėjams gerai žinomi lenktynininkai Erik Qvick, Tom Van Rompuy ir Dirk Van Rompuy.\r\n\r\nVisi jie ne kartą yra dalyvavę nuo 2000-ųjų be pertraukų Palangoje rengiamose maratoninėse lenktynėse ir gerai žino ne tik jų trasą bei jos ypatybes, bet ir puikiai vertina renginio organizaciją ir supratingus, automobilių sportą mėgstančius žiūrovus.\r\n\r\nTačiau ko gero daugelį labiau intriguos ne patyrusių Belgijos sportininkų trijulė, o jų kovinis ginklas – „MARC Cars BMW M2 V8“ automobilis.\r\n\r\n„Prisipažinsiu, seniai svajojau mūsų rengiamose lenktynėse išvysti tokį bolidą, kaip ši belgų „bomba“, kuriai toks epitetas nė kiek ne per skambus, - sako „ENEOS 1006 km lenktynes“ rengiančios „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Palanga dar nematė tokių lenktyninių bolidų, kaip šis, kuris, neabejoju, žiūrovus pakerės jau nuo pat pirmųjų treniruočių ne tik savo išskirtine galia, bet ir unikaliu galingo motoro skleidžiamu garsu ir ugnies pliūpsniais iš išmetimo vamzdžių“. \r\n\r\nUnikalus, vamzdinį rėmą turintis „MARC Cars BMW M2 V8“ bolidas gimė tolimojoje Australijoje, specialiose Marc Cars kompanijos dirbtuvėse, kuri specialiai kuria automobilius šiame žemyne itin populiarioms „V8 Supercars“ pirmenybių lenktynėms.\r\n\r\nGalutinį, BMW M2 „rūbą“, jis įgavo jau Belgijoje, Qvick Motors dirbtuvėse, o kovinį krikštą – Belgijos, Prancūzijos ir Nyderlandų ilgų nuotolių lenktynėse.\r\n\r\nRėminė automobilio konstrukcija gali įgauti bet kokį „veidą“, tačiau Palangoje jis bus identiškas BMW M2.\r\n\r\nVienas svarbiausių šio australiečio agregatų - 5,0 litro darbo tūrio V8 „Ford Coyote“ variklis. \r\n\r\n„Tai įspūdingos galios jėgos agregatas, o kadangi vamzdinį rėmą turintis „MARC Cars BMW M2 V8“ – labai lengvas, netenka įrodinėti, jog tokiam automobiliui bemaž neklystant, nors lenktynės niekad neapsieina be intrigų, galima prognozuoti lyderio vaidmenį“, - teigia D. Jonušis.\r\n\r\nŽinia, pats automobilis pergalės niekad neatneš, tačiau jį tramdysianti komanda irgi nekelia nė menkiausių abejonių.\r\n\r\nIš dabartinių belgų ekipos narių pernai Palangoje geriausiai sekėsi Tomui Van Rompuy, kuris kartu su „Palanga SPA hotel by EMG Motorsport“ komandos lenktynininkais Nemunu Dagiliu ir olandu Steve Vanbellingenu užėmė trečiąjį lenktynių absoliučios įskaitos laiptelį, su „Porsche 911 GT3 CUP“ nugalėtojams pralaimėję tik 4 ratus.\r\n\r\nE.Qvick su Dirku Van Rompuy ir Vincentu Vershuerenu, vairavę BMW M235i, pasirodė kiek kukliau ir buvo priversti tenkintis tryliktąja bendrosios įskaitos vieta.\r\n\r\nTačiau šiemet belgai nutarė nebeskaidyti jėgų po atskiras komandas ir maratoninėms batalijoms Palangoje rengtis kartu.\r\n\r\nJų ryžtas ir įsigytas itin galingas bei greitas „MARC Cars BMW M2 V8“ bolidas dar kartą įrodo, jog šis trejetas yra itin rimtai nusiteikęs kovoti tik dėl aukščiausių pozicijų, varžovams užkurdamas tikrą pirtį, o žiūrovams dovanodamas nepamirštamų greičio šventės akimirkų.\r\n\r\n„ENEOS 1006 km lenktynes“ tiesiogiai transliuos TV6 ir portalas tv3.lt.


          

Dešimtąsias 1000 km lenktynes matė didžiausia auditorija   

Cache   

Nepaisant per pasaulį 2009-taisiais nusiritusios ekonominės krizės, žmonės kūrė, džiaugėsi ir nesiliovė svajoję apie gražesnę ateitį . Jų viltis sustiprino sausį inauguruotas 44-asis JAV prezidentas Barakas Obama – pirmasis afroamerikietis, užėmęs šias pareigas. Jam metų pabaigoje paskirta ir Nobelio taikos premija. Pasirodęs Jameso Camerono filmas „Įsikūnijimas“ („Avatar“) tapo daugiausiai pasaulyje už parduotus bilietus uždirbusia kino juosta, pranokusia ilgai karaliavusią to paties režisieriaus 1997 m dramą „Titanikas“. O šalies automobilių sportą 2009-aisiais ir vėl labiausiai garsino tradicinės, liepos 16-18 dienomis Palangoje surengtos jubiliejinės, jau dešimtosios 1000 km lenktynės.

Lenktynėms – Lietuvos tūkstantmečio vardas

Liepą kurortinę Palangą sudrebinusios „Omnitel 1000 km lenktynės“ nuo pat 2000-ųjų jas rengiančiai „Promo Sporto“ bendrovei, o kartu ir visiems sporto gerbėjams, tapo įsimintinos ne vien tik kaip jubiliejinės, dešimtosios renginio istorijoje. Tai buvo pirmosios ir vienintelės automobilių sporto varžybos, įtrauktos į Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo renginių sąrašą ir joms suteiktas šis garbingas vardas.

„Prieš dešimt metų, susirinkę į pirmąsias ilgų nuotolių automobilių žiedines lenktynes, nesitikėjome, kad joms bus lemta įgauti tokį pagreitį, - prieš 10-ąsias lenktynes kalbėjo vienas tituluočiausių šalies automobilių sporto meistrų Eugenijus Tumalevičius, kartu su Vytautu Venskūnu ir Vladu Laurinavičiumi laimėjęs pirmąsias 1000 km. lenktynes Palangoje. – Džiugu, kad dalyvauti šiose varžybose tapo prestižo reikalas ne tik pajėgiausiems šalies lenktynininkams, bet ir jų kolegoms iš daugelio užsienio šalių.“

Renginio svarbą suvokė ne tik jo organizatoriai. Dešimtmečio sukaktis ir vis kylantis jo populiarumas iškėlė atsakomybės kartelę ne tik lenktynių organizatoriams, bet ir rėmėjams, ir patiems jų dalyviams.

„Mums, dešimtųjų 1000 km lenktynių organizatoriams, teko didžiulė garbė ir atsakomybė surengti jas jubiliejiniais metais, kai Lietuva plačiai mini savo vardo tūkstantmetį“, – atidarydamas renginį tradicinėje jo starto vietoje, Vytauto gatvėje, pabrėžė jį rengiančio „Promo Sporto“ direktorius Darius Jonušis.

Palanga nematė blankių lenktynių

9 val. 19 min. – tiek trasoje užtruko 334 ratus apsukę ir pirmieji finišo vėliavą bei spalvingų fejerverkų saliutus jų garbei pro „Ferrari F430 Challenge“ automobilio langus išvydę „Snoras Client Team“ komandos sportininkai Aleksejus Vasiljevas, Jonas Gelžinis ir Ilja Burenko.

Aleksejui ir Jonui tai buvo antrasis toks laimėjimas Palangoje paeiliui, o ukrainiečio I. Burenko pavardė pirmą kartą papildė lenktynių Palangoje nugalėtojų garbės galeriją.

Antrąją vietą su specialios konstrukcijos automobiliu „Adampolis Luego Kit car“ iškovojo „Bauer Racing“ komandai atstovavę šių lenktynių Palangoje 2007 m. laimėtojas Ramūnas Čapkauskas ir jam talkinęs Tomas Šipkauskas, per tą patį laiko limitą įveikę 319 ratų.

Tik vienu ratu nuo antrųjų prizininkų atsiliko trečiosios vietos laimėtojai, „Rimo“ komandos atstovai Rimantas Blažulionis, Saulius Vitkauskas ir Vaidas Navickas su dyzeline „BMW 330“.

Per žingsnį nuo garbės pakylos trečiojo laiptelio liko Belgijos „KS Motorsport“ komanda, kurios lenktynininkai Stewe Vanbellingenas ir Benny Smetas vairavo iki tol Lietuvoje dar nematytą „Ginetta G50R“ automobilį ir nuvažiavę 317 ratų liko ketvirti.

Lenktynės buvo įdomios, nes varžovai verti vienas kitų. Tačiau šįsyk plačiau nekalbėsime apie varžybų peripetijas, o pabandysime pažvelgti į keletą aspektų, lemiančių renginio patrauklumą netgi ne itin besidomintiems automobilių sportu.

Varžėsi virtualioje trasoje

Automobilių sporto gerbėjai buvo pamaloninti dar gerokai prieš Lietuvos tūkstantmečio „Omnitel 1000 km lenktynes“, kai „Promo Sportas“ kartu su „Topo centru“ pakvietė juos į virtualias lenktynes, vykusias parduotuvėse Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Automobilių sporto gerbėjus nudžiuginusi naujovė - virtuali Palangos žiedinių lenktynių trasa - sumodeliuota naudojant itin tikslius GPS prietaisus, susilaukė didžiulio susidomėjimo. Vien dėl teisės kautis finale varžėsi per 200 dalyvių, kurių amžius nuo 13 iki 40 metų.

Po kelias valandas užtrukusių atkaklių finalinių varžybų teisę vadintis tikrais lenktynininkais įgijo sostinės atstovai Aurimas Čebotariūnas, Martynas Dailidėnas ir Andrius Stankevičius, finale pranokę klaipėdiečius Mindaugą Klumbį, Andrių Balilionį ir Deividą Matulį.

Treti liko kauniečiai Vygintas Kuprys, Kęstutis Mickevičius ir Andrius Vaitekūnas.

Žvaigždės trasoje ir scenoje

Irgi tradicinėmis tapusių pramogų pasaulio ir TV žvaigždžių lenktynių, kuriose jų dalyviai varžosi trumpoje, vos ketvirčio mylios (401 metro) sprinto, labiau išpopuliarėjusio „drag” pavadinimu, trasa ir vėl buvo tirštai apgulta.

Žiūrovai pamėgo šią atrakciją, nes kasmet sprinte lenktyniauja vis kitos žvaigždės, būtent tais metais ryškiausiai spindėjusios scenoje ar mažajame ekrane ir, žinoma, neslepiančios ambicijų sužibėti ir čia, lenktynių trasoje.

2009 m „LNK – GRIFS AG žvaigždžių lenktynėse” spindėjo ryškūs veidai, tapę papildomu viso renginio traukos aspektu - Živilė Vaškytė, Rolandas Vilkončius, Oksana Pikul, Giedrius Leškevičius, Jolanta Paulauskienė, Audrius Bružas, Mindaugas Stasiulis ir kiti.

Azartas ir troškulys pirmam kirsti finišo liniją nesvetimas ir žvaigždėms, tačiau dauguma jų vienbalsiai tvirtino nesilygiuojantys į profesionalus, 1000 km. lenktynių dalyvius.

„Pritariu, kad lenktyniauti galima tik specialiai įrengtose ir kompetentingų specialistų prižiūrimose trasose bei lenktynėse“, - tvirtino sakė didžiausią stažą tarp kolegų turintis LNK veidas Rolandas Vilkončius, automobilį vairuojantis nuo 1993 m.

„Nors automobilių sportas uždega, tačiau išvairavęs savo „Subaru Legacy“ į gatvę ar kelius stengiuosi likti ramus, nepiktybiškas nei sau, nei kitiems eismo dalyviams,“ – sakė LNK projekto „Žvaigždžių duetai“ nugalėtojas ir TV laidos vedėjas Giedrius Leškevičius.

Lenktyniavo ir mažieji

Kol suaugę sekė didžiųjų lenktynių peripetijas, jų atžalos džiaugėsi nauju atrakcija. Pirmą kartą lenktynių miestelyje Lietuvos automobilių kelių direkcijos drauge su jaunųjų kelininkų klubu „Kelelis“ iniciatyva mažuosius kvietė elektromobilių trasa, kuri, kaip ją vertino daugelis atvedusių atžalas tėvelių, tapo pirmuoju tikru saugaus eismo pradžiamoksliu.

Ši trasa – tai sumažintas, miniatiūrinis gatvės su žiedine sankryža, veikiančiais šviesoforais ir visais būtinais kelio ženklais maketas.

Čia vaikai vairavo elektromobilius nemokamai, o geriausiai įveikę trasą buvo apdovanoti Kelių direkcijos išleista, saugaus eismo pradmenų ugdymą skatinančia knygele „Saugiai į mokyklą, saugiai į namus“ ir kitais juos itin pradžiuginusiais prizais.

Žiūrovai nenorėjo skirstytis

2009 m. vykęs renginį vainikuojantis baigiamasis koncertas labiausiai įsiminė žiūrovams, kurie dar ilgai nenorėjo skirstytis.

To priežasčių ko gero irgi nereikia toli ieškoti.

Lenktynes ką tik baigusiems sportininkams, žiūrovams ir palangiškiams koncertavo pamėgti šalies estrados meistrai ir grupės – Vaida Genytė, Violeta ir Vilius Tarasovai, Merūnas, Stano, Radži, „69 danguje“, Andrius Bružas ir Karina, Šorena ir kiti.

Transliavo ir Motors TV

Užtikrinti nepriekaištingą renginio matomumą – dar vienas jo sėkmės komponentų.

10-ąsias maratonines lenktynes matė itin didelė auditorija. Iš 1000 km lenktynių trasos ir jos prieigų surengtos kelios didelės tiesioginės transliacijos bei keli išsamūs reportažai apie lenktynių eigą ir jų užkulisius.

Žiūrovai tiesiogiai stebėjo lenktynių finišą ir iškart po jo vykusį šalies estrados žvaigždžių bei grupių koncertą, kurį vedė Živilė Vaškytė ir Mindaugas Stasiulis.

Pirmą kartą didžiausio Baltijos šalyse automobilių sporto festivalio istorijoje lenktynių TV transliacijos įrašą rodė palydovinės ir kabelinės TV kanalas Motors TV.

48 minučių trukmės laida apie Palangoje vykusias lenktynes buvo parodyta net 35 kartus Motors TV, Motors TV UK ir Motors TV International kanalais.

Tad Lietuvoje vykusias automobilių lenktynės pirmą kartą stebėjo tokia plati tarptautinė auditorija. Motors TV programa matoma 54 šalyse ir pasiekia 16 milijonų abonentų. Lietuvoje Motors TV tais metais retransliavo „Interaktyvioji Gala“ televizija ir kelios kabelinės televizijos kompanijos.

Keturias dienas Palangoje vykusias lenktynes, kuriose dalyvavo 52 komandos ir 161 lenktynininkas iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Jungtinių Arabų Emyratų, tiesiogiai stebėjo daugiau nei 70 000 žiūrovų.


          

Šonaslydžio meistrus egzaminavo lietus ir šlapia trasa   

Cache   

Ketvirtadienio pavakarę treniruotes pradėjo ir „Gera dovana drift“ lenktynių dalyviai.

Visą dieną švietusią ir dosniai siuntusią šilumą saulę uždengė pilki debesys, prieš pat treniruočių pradžią prakiurę lietumi.

„Dabar čia lyderį lems ne greitis ir ne automobilio variklio galingumas, o tikrasis drift‘o dalyvių meistriškumas“, - labai taikliai pastebėjo vienas aistringas sirgalius, atėjęs stebėti treniruočių.

Kvalifikacinės varžybos ir finalai vyks rytoj, o nugalėtojai ir prizininkai paaiškės tik vėlų penktadienio vakarą.

„Džiaugiamės sulaukę 36 dalyvių, tarp jų trijų iš Latvijos ir dviejų iš Estijos, - lenktynių spaudos centrui sakė drifto arba šonaslydžio varžybų koordinatorė Justė Šimkutė. - Tad Palangoje varžysis, galima sakyti, visi pajėgiausieji Baltijos šalių ir PRO čempionato šios sparčiai populiarėjančios sporto šakos atstovai, padovanosiantys žiūrovams ne vieną įspūdingą akimirką“.

Tarp jų ir praėjusių metų šalies čempionas Benediktas Čirba, neseniai vykusiame Baltijos šalių čempionate finišavęs antras, Norbertas Daunoravičius (Norbe), patraukęs daugelio vilniečių dėmesį sostinės Gedimino prospekte vykusiame „Aurum 1006 km lenktynių“ pristatyme, Donatas Macpreikšas, Aurimas Vaškelis, Arūnas Černevičius, Deimantė Radzevičiūtė, Sandra Žilienė, estas Kristjan „sallu“ Salmre, latviai Nikolass Bertāns, Raivis Alksars ir kiti.

Įspūdinga ir jų vairuojama, specialiai šonaslydžio lenktynėms parengta technika.

Liepos 17 d. nuo 22 iki 24 val. drift‘o finalus tiesiogiai transliuos TV6

Visą „Aurum 1006 km lenktynių” festivalį stebėkite naujienų portale TV3.lt: www.TV3.lt/lenktynes

Arno STRUMILOS nuotraukos


          

„ENEOS 1006 km lenktynes“ drebins ne vien motorų gausmas   

Cache   

Jau rytoj pradės darbą administracinė ir techninė komisijos, o būtent šis momentas simbolizuoja, jog aštuonioliktosios 2000-aisiais prasidėjusioje jų istorijoje „ENEOS 1006 km lenktynės“, kurias be pertraukų rengia VšĮ „Promo Events“, startavo.

Ištisus metus, vos pasibaigus pernykštėms varžyboms, kurios jau keletą metų iš eilės laimi geriausiojo automobilių sporto renginio rinkimus, šiemetiniams startams rengėsi lenktynių organizatoriai, būrys geriausių šalies ir užsienio sportininkų, komandų vadovų ir strategų, dabar pasiryžusių pademonstruoti neeilinę valią ir ryžtą siekiant pergalės.

Tačiau Lietuvą ir jos automobilių sportą ne tik Baltijos šalyse garsinančios „ENEOS 1006 km lenktynės“, kurias tiesiogiai transliuos TV6 ir portalas tv3.lt, tai ne vien motorų gausmas, svylančių padangų kvapas ir upe srūvantis adrenalinas. Tai vienas iš nedaugelio sporto renginių, kuriame mielą sau užsiėmimą randa ir net nelabai besidomintis automobiliais.

Estrados ir pramogų pasaulio atstovų pasirodymai didžiojoje lenktynių scenoje, Tv ir sporto žvaigždės, pretendentės į „Mis Racing“ karūną, draugiški bendraminčių pokalbiai ir diskusijos VIP paviljone – visa tai neatskiriama renginio sudėtinė dalis, kurią irgi lydi ne menkesnis ažiotažas.

Kiekvienais metais lenktynės turi savo himną, skambantį ne tik renginio dienomis, bet ir jam jau seniai pasibaigus. Šie metai – ne išimtis, o aštuonioliktojo lietuviškojo maratono himną kūrė charizmatiškasis reperis Iron Vytas ir jam talkinusi atlikėja Ingrida Kazlauskaitė. (https://Model.blue/splash/6zn80tE3qqmu8i7KtFWua_PLUS_i_SLASH_LZgzqGZhp9IAaKIQCSwR8UGXYZN3Bo2JvL4ymmfgkf_SLASH_3nBDp2MvBMnxtrwwxBfDbBlXjaX5afJ_PLUS_cYyd1rAxZvCuJOfed8cco9KbmpDCHXPPDu6YDizXd3TqCtWerXg_EQUALS_EQUALS)

Himno premjera jau rytoj, liepos 20-ąją, Vytauto gatvėje tradiciniame komandų pristatyme ir lenktynių atidaryme, kuris prasidės 10.30 val.

Penktadienį nuo 21 val. didžiąją sceną okupuos Power Hit Radio dj Raminta Vyšnia, kuri ir pati gros, ir siūlys pasiklausyti geriausios šokių muzikos.

Kulminacinis renginio momentas – „ENEOS 1006 km lenktynių“ startas. Šeštadienį prie starto linijos tarp daugiau nei keturių dešimčių komandų sportininkų ir būrio garbių svečių matysime Sashą Song, kuris gyvai giedos Lietuvos himną.

Sulyg paskutiniais jo akordais Palangos, o kartu ir lenktynių miestelio padangę, sudrebins kurtinantis L39 naikintuvo gausmas. Taip šalies oro pajėgos sveikins lietuviškojo automobilių maratono dalyvius ir žiūrovus.

O vakare, belaukiant renginio finišo ir ruošiantis pasveikinti aštuonioliktųjų lenktynių nugalėtojus, didžiojoje scenoje koncertuos jau minėti IronVytas ir Sasha Song, OMG (Olialia music group), o bene labiausiai džiaugiasi ne tik palangiškiai, jog atvykti į lenktynes surado laiko ir staiga išpopuliarėjusi, į įvairiausias scenas dabar mielai kviečiama X faktoriaus nugalėtoja Iglė.

1000 km lenktynėse pernai debiutavo „Miss Racing“ rinkimai, iškart susilaukę didelio ne tik žiūrovų, ypač vyrų, bet ir maratone dalyvaujančių sportininkų dėmesio.

„Susilaukus tokio įvertinimo nevalia sustoti, – sako šių rinkimų iniciatorė ir pagrindinė organizatorė, vairuojančių moterų asociacijos „Racing Ladies” prezidentė Asta Jonušienė.

Todėl konkursas tęsiamas ir šiemet, o Palangoje varžysis visos 12 pretendenčių, prieš tris savaites laimėjusios Klaipėdos „Olympic Casino Amberton“ vykusį finalinį atrankinį turą.

Itin atsakinga užduotis laukia ir „Miss Racing“ rinkimų vertinimo komisijos, pirmąjį savo verdiktą jau paskelbusios Klaipėdoje.

O dabar Power Hit Radio desanto Alekso, Ramintos ir Vaido, makiažo meistrių Olesios Žuravliovos bei Daivos Mazrimienės, pernai pirmąją „Miss Racing“ karūną, o kartu ir lenktynių veido titulą laimėjusios Agnės Kulytės ir A. Jonušienės laukia dar atsakingesnė užduotis – išrinkti pačią pačiausią, kuri visus metus bus tituluojama „Mis Racing 2017“ ir kuriai atiteks „Bauer“ įmonės įsteigtas prizas – rudens atostogų kelialapis į saulėtąją Ispaniją.

„Mis Racing“ finalui rengiasi ir ilgametis maratoninių lenktynių Palangoje vedėjas Nerijus, kuris finalui diriguos kartu su TV3 realybės šou „Aš – superhitas“ išgarsėjusia Dovile.

Ekscentriška keistuolė Dovilė – pusę pasaulio išmaišiusi kosmopolitė, turinti puikų balsą ir pavydėtinai drąsų charakterį. Beje, ji pažadėjo savo dainomis praturtinti ir „Miss Racing“ rinkimus.

Rinkimų organizatoriai neabejoja, jog šiemet gražuolių paradas susilauks dar daugiau dėmesio ir nepaliks abejingų.

„Jei kam šie rinkimai ir ne prie širdies, tai mano vyrui Dariui, „ENEOS 1006 km lenktynių“ organizatoriui, – juokauja A. Jonušienė. – Mat pernai, kai prasidėjo „Mis Racing“ konkursas, kone visi fotografai ir televizijos operatoriai pamiršo aštriausias batalijas trasoje ir savo objektyvus nukreipė į gražuoles…“

Vytauto PILKAUSKO nuotraukos


          

„ENEOS 1006 km lenktynėse“ – dvi „Skubos“ komandos   

Cache   

„Skuba Dream“ ir „Skuba Racing Team“ – tai dvi komandos, kurių bolidus ekipų lenktynininkai pro įmonės vartus išvairuos į liepos 19 d. Palangoje prasidėsiančias „ENEOS 1006 km lenktynes“.\r\n\r\n„Skubos Dream“ komanda, kurios sudėtyje vieni pajėgiausių šalies žiedo meistrų broliai Jonas ir Ignas Gelžiniai ir Egidijus Valeiša, aštuonioliktosiose maratoninėse lenktynėse tramdys greitąjį „Porsche 911 GT3 Cup 997“ bolidą ir varžysis GT klasėje. Tai specialiai „Porsche Cup“ gaminamas automobilis, turintis 3800 kubinių centimetrų atmosferinį variklį ir generuojantis 500 AG.\r\n\r\nTačiau net prašalaičiui, vos pažvelgusiam į šios komandos lenktynininkų sąrašus, nekiltų vargo įspėti, jog didžiausias jos koziris – tituluočiausias šių lenktynių sportininkas, net šešis kartus laimėjęs Palangos maratoną, 29-erių J. Gelžinis.\r\n\r\nKo jau ne ko, o patirties stoka Jono neapkaltinsi. Valios ir ryžto siekiant pergalės – irgi neatimsi. O ir jo brolis Ignas bei E. Valeiša – irgi ne iš kelmo spirti. Todėl nekyla abejonių, jog „Skuba Dream“ šiemet puoselėja tik aukščiausius tikslus ir yra viena pretendenčių pergalingai baigti šiemetines lenktynes didžiausiame mūsų vasaros kurorte. \r\n\r\n>„Nors prognozių prieš lenktynes nemėgstu ir neteikiu joms didelės reikšmės, džiaugiuosi, jog ir šiemet teks vairuoti analogišką kaip ir pernai, pergalę su „General Financing team Pitlane“ komanda atnešusį „Porsche 911 GT3 Cup“, – sako naujasis „Skuba Dream“ lenktynininkas J. Gelžinis. – Palangoje, be abejo, laimės važiuojantis greičiausiai ir darantis mažiausia klaidų, todėl mano tikslas – gerai atlikti savo darbą. Nesiskiria ir mūsų visų tikslai – važiuoti maksimaliai greitai ir daryti minimaliai klaidų, o geriausia – visai jų išvengti“.\r\n\r\nJonas – vienas iš lenktynininkų, nesidairantis į debesis ir neteikiantis pirmenybės sausai ar šlapiai trasai. Pasak J. Gelžinio, trasos paviršius jam nesąs svarbus, nes visi sportininkai važiuoja ta pačia, visiems vienoda danga, todėl nebūna vienam lengva, o kitam – sunku.\r\n\r\n„Nemažai esu išbandęs ir važiavęs įvairiose trasose, tačiau „ENEOS 1006 km lenktynės“ man visada patrauklios, neabejotinai turinčios tik joms vienoms būdingo šarmo, – sako J. Gelžinis. – Kai kas yra murmėję dėl trasos, tačiau ji gi visiems vienoda ir ta pati, o be to per pastaruosius metus ji labai pagerėjo – išasfaltuota, visos pavojingos vietos atnaujintos. O didžiausias dalyvių ir konkurentų skaičius – dar vienas masinantis traukos ir lenktynių žavesio aspektas“.\r\n\r\nNors „Skuba Racing Team“ savo gretose neturi šešiskart Palangos maratoninių lenktynių laimėtojo, tačiau trykšta ne mažesnėmis ambicijomis. \r\n\r\nKuo šiai ekipai patrauklios 1000 km lenktynės ir kuo jos vilioja ne tik sportininkus, bet ir komandų vadovus, bene tiksliausią atsakymą nė nemirktelėjęs pažeria komandos vadovas Tadas Ivanauskas.\r\n\r\n„Geriausia organizacija, pajėgiausi dalyviai ir varžovai, didžiausia konkurencija – tai trys banginiai, ant kurių laikosi ir populiarėja 1000 km lenktynės“, – įsitikinęs T. Ivanauskas.\r\n\r\n„Skuba Racing Team“ vadovas patenkintas subūręs trijų pajėgių, bemaž lygiaverčių lenktynininkų komandą. Tai Karolis Šikšnelis, Džiugas Tovilavičius ir Marius Slaboševičius. Visi jie ne kartą ir ne vienoje arenoje yra dalyvavę ilgų nuotolių lenktynėse ir tapę jų prizininkais. \r\n\r\nIvanauskas neįvardija konkrečių ekipos tikslų, tik akcentuoja, jog komanda yra tinkamai pasiruošusi veikti kaip sklandžiai sustyguotas mechanizmas, kurio kiekviena detalė nepaprastai svarbi ir reikšminga siekiant aukščiausio rezultato.\r\n\r\nKomandos kovinis ginklas – „BMW M3 V8 BigDaddy“ – irgi keliantis pasitikėjimą jau iš pirmo žvilgsnio. Ypač turint omenyje, jog gamindami lenktyninį automobilį daug ką ruošė patys „Skubos“ marketingo grupės „RaceTech“ nagingi meistrai.\r\n\r\n„Skubos Racing Team“ 1300 kg sveriantis „didysis tėtušis“ su 3998 cm3 jėgos agregatu priklauso GT klasei, kurioje paprastai varžomasi tik dėl aukščiausiųjų pozicijų.\r\n\r\nAutomobilio variklis surinktas „Sodemo Moteurs“ (Prancūzija) gamykloje, o jį programavo „XtraMotorsport“ meistras Andrius Kontrimas. Bolido variklis, turintis „Cosworth“ valdymo bei galios valdymo blokus, informacinį displėjų ir duomenų kaupiklį, išvysto 512 AG pajėgumą esant 499 Nm sukimo momentui.\r\n\r\nKomanda daug vilčių deda ir į „Bosch Motorsport“ sportinę ABS sistemą, „Tractive“ sekvencinę pavarų dėžę, „Megaline“ pavarų perjungimo sistemą ir „Nitron NTR R3“ reguliuojamus trijų padėčių amortizatorius.\r\n\r\n„Keisdami ratus irgi per daug neužtruksime, – sako ekipos vadovas T. Ivanauskas. – Taupyti brangų laiką įgalins tik vieno varžto BBS ratlankių priveržimo sistema“. \r\n\r\nPriekiniai ir galiniai „BMW M3 V8 BigDaddy“ ratai – skirtingi, nevienodi jų nei svoriai, nei pločiai ar aukščiai.\r\n\r\nTik padangos bus vienos markės ir vieno gamintojo. Kaip jau skelbta, šiemet „ENEOS 1006 km lenktynėse“ Palangoje ir 1000 km maratone Pernu „Auto24Ring“ trasoje, kurį irgi rengia „Promo events“, bus privalomos vienodos „Hankook“ padangos, kurias tiesiogiai tieks jų gamintojai.\r\n\r\nNeabejotinai tai bus viena patrauklesnių šiemetinių automobilių sporto naujovių.\r\n\r\nLenktynes iš Palangos tiesiogiai transliuos TV6 ir portalas tv3.lt.


          

„ENEOS 1006 km lenktynėse“ – ir Danijos čempionato etapas   

Cache   

Prieš penkerius metus tarptautinių pervežimų bendrovės „Algirdai“ vadovai, tėvas ir sūnus Algirdas ir Andrius Ramanauskai pristatė tuomet Lietuvoje dar nematytą Danijos eksperimentinės automobilių gamyklos „Aquila Racing Cars“ kūrinį – „Aguila CR1 LS7“ bolidą, lietuviškose trasose debiutavusį 2012 metų maratoninėse lenktynėse Palangoje.\r\n\r\nNors daugelis sporto žinovų šiam monstrui iškart pranašavo nugalėtojo laurus, tačiau pirmojo podiumo Danijos konstruktorių kūrinį vairavusiai ekipai teko palaukti.\r\n\r\nTik pernai šį bolidą pilotavusių lenktynininkų Ramūno Čapkausko, Deivido Jociaus ir Andriaus Jasionausko, laimėjusių kvalifikacines lenktynes bei pagrindinėse ilgai vežusių lyderių estafetę, pastangomis iškovota antroji bendrosios įskaitos vieta. Tai kol kas aukščiausias „Carre & MVP by Algirdai“ ekipos iškovojimas, kurį komanda pasiryžusi pagerinti liepos 19 d. prasidėsiančiose „ENEOS 1006 km lenktynėse“ ir kurios jas rengiančiai „Promo Events“ bus jau aštuonioliktosios paeiliui lietuviškojo automobilių maratono metraštyje.\r\n\r\nBe daugelio naujovių, kurių kasmet pažeria šių lenktynių rengėjai, Palangoje šiemet matysime jau ne vieną, žiūrovų įsidėmėtą bei pamėgtą danų eksperimentinės automobilių gamyklos „Aquila Racing Cars“ kūrinį, o net penkiolika ar daugiau.\r\n\r\n„Esu pamalonintas Danijos automobilių žiedinių lenktynių čempionato rengėjų, jau ne pirmi metai didžiausiame vasaros kurorte Palangoje mūsų rengiamas „ENEOS 1006 km lenktynes“ laikančių savo taikiklyje, – lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Kartu su mūsų organizuojamomis lenktynėmis Palangoje šiemet jie panoro surengti ir Danijos čempionato etapo varžybas, kuriose absoliučiai visi dalyviai rungiasi su identiškais, lengvais ir labai greitais „Aquila Synergy“ bolidais“. \r\n\r\n \r\n\r\nPasak D. Jonušio, tai dar vienas tarptautinis „ENEOS 1006 km lenktynių“, o kartu ir didžiausio mūsų vasaros kurorto patrauklumo pripažinimas bei aukštas varžybų organizatorių pastangų įvertinimas.\r\n\r\nDanai numatę į Lietuvą deleguoti 15 jų rengiamo automobilių žiedinių lenktynių čempionato dalyvių, kurie šįkart nesivaržys „ENEOS 1006 km lenktynių“ įskaitoje, o vairuodami vienodus „Aquila Synergy“ tarpusavio santykius spręs atskiromis dienomis surengtuose trijuose važiavimuose, kurie ir sudarys šios šalies čempionato etapo varžybas.\r\n\r\nOrganizatoriai tikisi, jog jos, kaip ir drag‘o ar pernai debiutavusios drifto varžybos, ne tik praturtins „ENEOS 1006 km lenktynių“ programą, bet ir bus labai įdomios žiūrovams.\r\n\r\nDanijoje sukonstruoti „Aquila Synergy“ turi monokoko važiuoklę, o šio automobiliuko ratus suka tik 1 litro darbo tūrio trijų cilindrų 81 AG variklis, pasiskolintas, kaip ir pavarų dėžė, iš „Toyota Aygo“.\r\n\r\nKadangi automobilis yra labai lengvas ir sveria tik 380 kilogramų, jis išvysto gana didelį 170 km/val. greitį, o posūkiuose įgyja itin apčiuopiamą pranašumą, lenkdamas net dvigubai galingesnius bolidus. Neveltui būtent posūkius Danijoje tirščiausiai apgula žiūrovai ir fotografai. \r\n\r\nDanijos inžinieriai ir konstruktoriai „Aquila Synergy“ sukūrė specialiai jaunimui (bolidą galima vairuoti sulaukus 14 metrų), jau išaugusiam kartingo drabužėlius ir aktyviai ieškančiam kelio į didžiąsias automobilių ar formulių lenktynes.\r\n\r\nTaigi, danų jaunieji talentai turi kur tobulėti. Pernai buvo surengtas pirmasis šalies „Aquila Synergy“ čempionatas, kuriame varžėsi 20 jaunuolių, šiemet jau ragaujančių brandesnius vaisius.\r\n\r\nKeturi iš pernykščių pirmeivių šiemet sėkmingai varžosi Danijos žiedinių lenktynių čempionato kėbulinių automobilių klasėje, o dar du rado vietą „Formulės 4“ pirmenybėse. \r\n\r\nKadangi visos mašinos absoliučiai vienodos, patenkinti ir jų konstruktoriai, suteikę tinkamą progą išaiškinti geriausiąjį vairuotoją, o ne, kaip dažniausiai būna, vairuojantį galingiausią automobilį.\r\n\r\nBeje, šios lenktynės Danijoje iškart paviliojo ir šalies princą Joachimą (Joachim Holger Waldemar Christian), kuris, jei tik jo nespaudžia valstybiniai reikalai, mielai apsilanko lenktynių arenoje.\r\n\r\nO gal garbingo svečio sulauksime ir Palangoje?\r\n\r\nNuotraukose : „Aquila Synergy“ lenktynių trasoje Danijoje


          

„ENEOS 1006 km lenktynėse“ spindės ir „Jaguar“ žvaigždė   

Cache   

Tik 70 dienų beliko iki „ENEOS 1006 km lenktynių“, kurios šiemet didžiausiame šalies vasaros kurorte šurmuliuos liepos 19-22 dienomis.\r\n\r\nKuo mažiau laiko lieka iki didžiausio automobilių sporto renginio šalyje, tuo lenktynių rengėjams sparčiau mažėja nežinomųjų.\r\n\r\nJau aštuonioliktą kartą pamečiui garsųjį Palangos maratoną rengiančios VšĮ „Promo events“ vadovas Darius Jonušis džiaugiasi pasirašyta sutartimi su viena didžiausių automobilių prekybos bendrovių Lietuvoje, UAB „Inchcape Motors“, kuri atstovauja „Ford“, „Hyundai“, „Jaguar“, „Land Rover“, „Range Rover“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ automobilių gamintojams.\r\n\r\nPagal šį susitarimą „Jaguar“ bus tituluojamas „ENEOS 1006 km lenktynių“ oficialiu automobiliu, o vienintelis įgaliotasis „Jaguar“ koncerno atstovas Lietuvoje – „Inchcape Motors“ – įsipareigojo rengėjų poreikiams varžybų dienomis suteikti su „Big Cat“ arba „Didžiosios katės“ emblema, kuri yra beveik toks pat oficialus garsiosios britų automobilių markės pavadinimas, kaip ir „Jaguar“, automobilius.\r\n\r\nJau dabar žinoma, jog lenktynių „Rescue car“ oficialiai bus tituluojamas „Jaguar F-Pace“, o „Safety car“ – „Jaguar XF“.\r\n\r\nKiti šios markės automobiliai bus skirti varžybas rengiančios „Promo events“ reikmėms.\r\n\r\n„Be abejo mums, organizatoriams, varžybų metu svarbiausias elementas – lenktynininkų ir varžybas stebinčių žiūrovų saugumas, – sako D. Jonušis. – Todėl džiaugiamės greitą ir galingą SC abreviatūra paženklintą „Jaguar XF“ galėdami išvairuoti į trasą, o ir žiūrovai, tikiuosi, šį gražų ir saugų automobilį lenktynių arenoje įsidėmės dar labiau“. \r\n\r\nLenktynių organizatorius ne atsitiktinai paminėjo labai svarbų saugumo faktorių. Saugos misiją, kaip žinia, atlieka ne tik trasoje dirbantys teisėjai ar saugos tarnybos, bet ir automobiliai – „Safety Car” (saugos automobilis), „Rescue Car” (pagalbos automobilis), o kai kuriose lenktynėse ir „Pace Car” (tempo palaikymo automobilis).\r\n\r\nSaugos automobilio ir jame važiuojančio personalo pagrindinis uždavinys – įsitikinti ar trasa saugi lenktynėms. Prieš lenktynių startą „Safety car“ apvažiuoja pilną trasos ratą, įsitikina, kad trasoje nėra pavojingų vietų – žvyro, lenktyninių automobilių detalių po avarijų, nedrausmingų žiūrovų trasoje ir pan.\r\n\r\nTik apvažiavęs pilną trasos ratą šio automobilio vairuotojas duoda „OK” – signalą lenktynių pradžiai. Tai jis kartoja po kiekvieno pasirodymo trasoje. Kontaktinių lenktynių metu pirmąjį ratą jis važiuoja visiems dalyviams iš paskos, kol jo vairuotojas įsitikina, kad pirmas ratas apsuktas sklandžiai.\r\n\r\nBūtent dėl to, akcentavo D. Jonušis, tai turi būti galingas ir greitas automobilis – toks, kaip „Jaguar XF“, kad pirmojo rato metu jo negalėtų pasivyti greičiausi sportininkai.\r\n\r\n„Rescue Car” automobilis – tai uolus budintis lenktynių sargas, į trasą išvažiuojantis tik tada, kai kažkam prireikia jo pagalbos. Pavyzdžiui, kai lenktyninis automobilis išslysta iš trasos ir būtina jį išvilkti atgal į ją. Pagalbos automobilis ir jo įgula dalyvauja po incidentų rengiant trasą tolesnėms varžyboms, valant likusias nuolaužas ar žvyrą, kitokius kliuvinius.\r\n\r\n„Susitarimas suteikia galimybę ne tik prisidėti prie didžiausią patirtį turinčių lenktynių organizatorių, bet ir išskirtinę progą kurorto gyventojams bei poilsiautojams pristatyti naujausius „Jaguar“ automobilius, pasižyminčius unikaliu pažangiausių technologijų deriniu, lengva kėbulo architektūra ir naujausiomis saugumo technologijomis“, – sakė „Inchcape Motors“ marketingo vadovė Justė Šataitė.\r\n\r\nBendrovės atstovė priminė, jog sportinis miesto visureigis, o dabar ir šių lenktynių oficialus automobilis „Jaguar F-Pace“, kuriam lenktynėse numatyta „Rescue car“ misija, prestižiniuose „World Car Awards“ (WCA) apdovanojimuose įvertintas net dviem trofėjais. Jis pripažintas šių metų geriausiu ir gražiausiu automobiliu pasaulyje.\r\n\r\nPasak J. Šataitės, visureigio F-Pace kūrėjai siekė išskirtinės dinamikos, kasdienio praktiškumo ir drąsaus dizaino dermės. O minėtas apdovanojimas ir augantys automobilio pardavimai tik patvirtina, jog kūrėjų lūkesčiai pasiteisino su kaupu. \r\n\r\nBeje, Lietuvoje „Jaguar F-Pace“ taip pat yra didžiausią paklausą turintis „Jaguar“ modelis.


          

„ENEOS 1006 km lenktynių“ karuselė jau sukasi   

Cache   

Ir sportininkams, ir žiūrovams ilgi laukimo metai jau baigėsi. Ketvirtadienį, liepos 20-ąją, Palangos Vytauto gatvėje, kaip sako poilsiautojai, saulei ritinėjantis žeme, aštuonioliktosios, didžiausios Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynės“, paskelbtos atidarytomis.

Jų tvarkaraštyje esančių daugybės renginių karuselę pradėjo sukti irgi tradicinės, trumpos, tačiau labai dinamiškos, azarto niekad nestokojančios „Dynami:t Super sprint“ lenktynės.

Iki jų starto likus dar kelioms valandoms maratoninių lenktynių gerbėjai margaspalviame sportininkų parade ieškojo ne tik pažįstamų veidų, bet ir smaigstė žvilgsniais daugeliui neįprastomis spalvomis išdažytą lenktynininkų techniką ir, aišku, mėgino prognozuoti šeštadienį vyksiančių lenktynių, kurios neabejotai yra pagrindinė vinis visoje renginio programoje, baigtį.

Didžiausią intrigą kelianti renginio ašis – „ENEOS 1006 km lenktynės“ – domina ne tik pamėgto šalies kurorto svečius, bet ir pačius sportininkus, kurių daugelis neslepia atsakingiausiam metų startui įtemptai ruošęsi galvodami tik apie pergalę.

Dar prieš mėnesį tą viešai deklaravo tarptautinė Lietuvos, Belgijos ir Filipinų lenktynininkų komanda, specialiai susibūrusi kovoti dėl pergalės Palangoje. Jos ekipažo nariai lietuvis Nemunas Dagilis ir belgas Steve Vanbellingenas yra džiaugęsi ir pergale Palangos maratone, o trečias šios ekipos pilotas, su Filipinų licencija važiuojantis Ate de Jongas – naujas veidas tik Lietuvoje, tačiau labai gerai žinomas pasaulyje rengiamose ilgų distancijų lenktynėse.

Ši tarptautinė komanda vairuos naujausios specifikacijos 2017 metų „Porsche 911 GT3 Cup (991)” automobilį, kurio ratus suka itin galingas 4,0 litro darbinio tūrio variklis.

Tokių pat tikslų sieks ir pajėgiausieji Belgijos ilgų nuotolių lenktynių meistrai – „Qvick Motors Team“ komanda, kurioje gerai žinomi lenktynininkai Erik Qvick, Tom Van Rompuy ir Dirk Van Rompuy. Pažymėtina, jog visi yra jie ne kartą dalyvavę nuo 2000-ųjų be pertraukų Palangoje rengiamose maratoninėse lenktynėse ir gerai žino jų specifiką.

Tačiau Vytauto gatvėje susirinkusius smalsuolius bene labiausiai traukė komandos automobilis „MARC Cars BMW M2 V8“, kuris, kaip sakė pagrindinis šių lenktynių organizatorius, „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis, žiūrovus pakerės ne tik išskirtine galia, bet ir galingo motoro skleidžiamu garsu ir ugnies pliūpsniais iš išmetimo vamzdžių“.

Unikalus, vamzdinį rėmą turintis „MARC Cars BMW M2 V8“ bolidas gimė tolimojoje Australijoje, specialiose Marc Cars kompanijos dirbtuvėse, kuri specialiai kuria automobilius šiame žemyne itin populiarioms „V8 Supercars“ pirmenybių lenktynėms, o galutinį, BMW M2 „rūbą“, jis įgavo jau Belgijoje, Qvick Motors dirbtuvėse.

Pagarbos vertas ir belgų kovinio bolido ratus sukantis 5,0 litro darbo tūrio V8 variklis, pasiskolintas iš „Ford Coyote“.

Tačiau ne vien į užsienio komandas žvalgėsi žiedinių lenktynių mėgėjai, susirinkę į Vytauto gatvę, kuri ketvirtadienį tapo savotiška ilgų nuotolių lenktynėms parengtų bolidų apžiūros aikštele.

Ir iš Lietuvos komandų ne viena puoselėja viltis šeštadienį pirma kirsti finišo liniją. O tos viltys – realios, jei tik fortūna neatsuks nugaros.

Viena jų – „Exit Palanga by Algirdai“, kurios pilotų Ramūno Čapkausko, Deivido Jocius ir Andriaus Jasionausko trijulę šiemet papildė ir Saulius Girdauskas.

Pernai ji tik per plauką nelaimėjo lenktynių ir tenkinosi antrąja vieta, tačiau pagaliau įrodė, kad gali būti konkurencinga, o ekipos „Aquila CR1“ bolidas ne tik greitas, bet ir patikimas.

„Skuba Dream“ ir „Skuba Racing Team“ – dar dvi pagarbos vertos ekipos iš lietuviško komandų sąrašo. Ir ne tik todėl, kad pirmosios „Porsche 911 GT3 Cup 997“ bolidą kartu su Ignu Gelžiniu ir Egidijumi Valeiša vairuos tituluočiausias šių lenktynių sportininkas, net šešis kartus laimėjęs Palangos maratoną Jonas Gelžinis.

„Nemažai esu išbandęs ir važiavęs įvairiose trasose, tačiau „ENEOS 1006 km lenktynės“ man visada patrauklios, turinčios tik joms vienoms būdingo šarmo, – prisipažino J. Gelžinis.

„Skuba Racing Team“ kovinis ginklas – „BMW M3 V8 BigDaddy“ – irgi keliantis pasitikėjimą. Ypač turint omenyje, kad jį vairuos patyrę Karolis Šikšnelis, Džiugas Tovilavičius ir Marius Slaboševičius.

Visų pretendentų laimėti „ENEOS 1006 km lenktynes“ paminėti neįmanoma, juolab, kad šios varžybos iš serijos tokių, kuriose netikėtai gali „iššauti“ daugelis.

Kieno ambicijos grįstos ne vien troškimais ar gerais norais, parodys šeštadienio lenktynės, kurias pradės 41 komanda iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos ir Olandijos. Ekipų sudėtyje – 137 sportininkai ir 41 komandų vadovas.

Šalių, kurioms atstovauja sportininkai, geografija gerokai platesnė. Šiemet į kovą kyla devynių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Belgijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Izraelio ir Filipinų – sportininkai, o didžiausią sportininkų delegaciją, kurios sudėtyje net 110 sportininkų, kaip ir dera į lenktynes delegavo varžybų šeimininkai.

Vyriausiojo sportininko titulas šiemet priklauso „Autoverslas-Rolfo Ego Racing Team“ ekipos nariui, 66-erių Valdemarui Zakarauskui, o jauniausiojo – 20-mečiui Ignui Brusokui iš „Bunasta by Žaibelis motorsport“.

Automobilių sporto meistrų ir sirgalių užtvindytame didžiausiame šalies vasaros kurorte susirinkusiųjų žvilgsnius traukė ne tik galingi bolidai, bet ir 12 gražuolių, konkurso „Miss Racing“ finalisčių.

„Mis Racing 2017“ bus karūnuota šeštadienį didžiojoje scenoje ir ji visus metus bus ne tik šių lenktynių veidu, bet ir mėgausis „Bauer“ įmonės įsteigtu prizu – rudens atostogomis saulėtoje Ispanijoje.

Šventės atidarymo šurmulį pertraukė oficialiu „ENEOS 1006 km lenktynių“ himnu tapusi daina „1006“, kurią sukūrė ir atliko Iron Vytas ir Ingrida Kazlauskaitė.

Lenktynių senbuvius, vėl susirinkusius į Palangą, ir debiutantus, linkėdamas sėkmės, negendančios technikos bei komandų lūkesčius pateisinančio finišo, ekipų vadovus ir trenerius, teisėjus sveikino varžybas rengiančios VšĮ „Promo events“ vadovas Darius Jonušis, Palangos miesto ir Kretingos rajono merai Šarūnas Vaitkus ir Juozas Mažeika.

Lenktynių atidarymo šventei pirmąsyk jų istorijoje netikėtų spalvų suteikė ir „Dynami:t Energy“ komandos nario Jono Gedgaudo viešos piršlybos ant scenos ekipos administratorei Kristinai Kleinauskei, kuri, žinoma, pasiūlymą priėmė.

Aprimus vario dūdoms ir sveikinimo kalboms Vytauto gatvę užtvindė galingų motorų gausmas. Čia vykusias pirmąsias „ENEOS 1006 km lenktynių“ programoje dinamiškas ir azartiškas „Dynami:t Super sprint“ varžytuves, kurias pristatė lenktynių partneris „Volfas Engelman“, laimėjo svečias iš Rusijos, „Saburov Racing Team“ komandos narys Vasilijus Saburovas, su „Subaru Impreza WRX“ maždaug 60 metrų distanciją įveikęs per 4,87 sek.

Nugalėtojas išsivežė ir dar vieną trofėjų, ilgamečio maratoninių lenktynių partnerio – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos – įsteigtą specialiąją taurę pirmosios sportinės rungties laimėtojui.

Antras liko „PGM Technika Racing“ lenktynininkas Lukas Laukaitis, tą patį nuotolį su BMW 330D įveikęs per 5,12 sek.

Su trečiąja prizine vieta lenktynių organizatoriai, komandos draugai ir susirinkusieji Vytauto gatvėje sveikino Kauno automobilininkų sporto klubo ekipos sportininką Dovilą Čiutelę, trasoje su legendine raudonąja „LADA 2104“ sugaišusį 5,15 sek.

Beje, pernai Dovilas tose pačiose lenktynėse su Ramūnu Čapkausku pasidalijo trečiąją- ketvirtąją prizines vietas, tą patį atstumą įveikę per 5,39 sek. Tai rodo ne tik maratoninių lenktynių senbuvio Dovilo stabilumą, bet ir vis didėjančius greičius trasose.

Dar nenutilus motorams Vytauto gatvėje į „ENEOS 1006 km lenktynių“ trasą išriedėjo Danijos „Synergy Cup“ lenktynių čempionato ketvirtojo etapo dalyviai, pradėję treniruotes.

Po jų ratus suko ir „Porsche klubo Lietuva“ nariai, savo eikliuosius keturračius jau ne pirmą kartą atvairavę į Palangoje rengiamas maratonines lenktynes.

14 val. ėmė gausti ir 1000 km lenktynių dalyvių, pradėjusių laisvąsias treniruotes, bolidai.

Daugiausia, ko gero, žiūrovų suburs šios dienos vinimi vadinamos naktinės „Drag Show“ lenktynės, kurios vyks trasos dalyje, esančioje prie Klaipėdos posūkio. Jos prasidės 18 val.

Priešingoje trasos pusėje tuo pačiu metu prasidės „Gera Dovana Drift“ treniruotės.

*Algimanto BRAZAIČIO ir Vytauto PILKAUSKO nuotraukos

„ENEOS 1006 km lenktynių“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

El./paštas visusbonus@dtiltas.lt Tel.+370 612 93662*


          

„ENEOS 1006 km lenktynių“ miestelyje plevėsuos ir Filipinų vėliava   

Cache   

Liepos 19-ąją prasidėsiančiose „ENEOS 1006 km lenktynėse“ specialistai įvardija nemažai komandų, galinčių kovoti dėl vietos ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio bendroje lenktynių įskaitoje. Tarp jų – viena, ko gero turinti daugiausia šansų į pergalę.\r\n\r\nTai tarptautinė Lietuvos, Belgijos ir Filipinų licenzijas turinčių lenktynininkų komanda, specialiai susibūrusi kovoti dėl pergalės Palangoje. Jos ekipažo nariai ne kartą stovėjo ant nugalėtojų pakylos, o lietuvis Nemunas Dagilis ir belgas Steve Vanbellingenas – ir po „ENEOS 1006 km lenktynių”.\r\n\r\nDar vienas šios ekipos lenktynininkas, su Filipinų licencija važiuojantis Ate de Jongas – naujas veidas Lietuvoje, bet labai gerai žinomas pasaulyje rengiamose ilgų distancijų lenktynėse. Nors dažniausia jis vairuoja Europos trasose, tačiau gyvena egzotiškuose Filipinuose, o šio sportininko garbei šiemet Palangos lenktynių miestelyje pirmą kartą plevėsuos ir šios šalies vėliava.\r\n\r\nŠi tarptautinė komanda į Palangą atsiveža naujausios kartos „Porsche 911 GT3 Cup (991)” automobilį, kurio ratus suka itin galingas 4,0 litro darbinio tūrio variklis.\r\n\r\n„Tai pačios naujausios specifikacijos 2017 metų „Porsche“ taurės lenktynėms skirtas automobilis, specialiai pritaikytas ilgų nuotolių distancijoms, – sako puikiai lietuviams pažįstamas lenktynininkas iš Belgijos S. Vanbellingenas. – Mūsų patirtis, o ir „ENEOS 1006 km lenktynių“ statistika byloja, kad būtent „Porsche“ automobiliai geriausiai tinka šiai labai specifinei lenktynių trasai. Dėl to ir pasirinkome šios markės automobilį“.\r\n\r\nNors dabar retokai matomas lenktynėse, tačiau patirties nestokojantis ir išskirtinai tik „Porsche“ automobiliais lenktyniaujantis Nemunas Dagilis laikomas vienu labiausiai patyrusių ilgų distancijų lenktynininkų Lietuvoje.\r\n\r\nNemunas puikiai žinomas mūsų šalies automobilių sporto gerbėjams ir lenktyniauja visada tik dėl pergalės.\r\n\r\n>„Šiais metais Palangoje vėl vairuosiu „Porsche“ automobilį. Šiemet tai bus pats moderniausias šio gamintojo automobilis, pagamintas tik šiais metais ir turbūt geriausiai pritaikytas Palangos trasai,“ – sako N. Dagilis.\r\n\r\nO štai Ate de Jongas – naujas veidas lietuviško automobilių sporto padangėje, kuris įrašys naują eilutę į Palangos „ENEOS 1006 km lenktynių“ istoriją.\r\n\r\nAte lenktyniauja Azijos Le Mano serijos ilgų distancijų lenktynėse, kuriose vairuoja LMP3 klasės „Ginetta“ prototipą.\r\n\r\nTai itin patyręs 49 metų sportininkas. Šį savaitgalį jis dalyvaus Le Mano 24 valandų varžybų taip vadinamose „apšildančiose“ LMP3 kategorijos lenktynėse.\r\n\r\nAte de Jongas per savo sportinę karjerą išbandė daugybę įvairių lenktynių – nuo kartingų iki kėbulinių automobilių, o pastaraisiais metais ir subūrė savo komandą „PRT Racing“, su kuria dalyvauja Le Mano serijos ir kitose ilgų distancijų lenktynėse.


          

„Eneos 1006 km lenktynių“ pristatyme – tikrų lenktynių repeticija: greitis, dūmai ir gedimai   

Cache   

Vakar vidudienį Plytinės kartodrome griausmingai pristatytas laukiamiausias automobilių sporto mėgėjų vasaros renginys – „Eneos 1006 km lenktynės“. Klipo filmavime ir spaudos konferencijoje dalyvavusios žinomos moterys turėjo galimybę pačios išbandyti vieną iš ekstremaliausių lenktynių elementų – driftą.\r\n\r\nPagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis pristatydamas artėjančias lenktynes žadėjo įspūdingą reginį žiūrovams ir automobilininkams. „Mes turime geriausius lenktynininkus, geriausias komandas, jau dabar turime užsiregistravusias 30 komandų, kas šiam laikui yra tikrai daug, nes liko dar pora mėnesių iki lenktynių“, – kalbėjo D. Jonušis.\r\n\r\n\r\nŠiemet Palanga automobilių sporto šventės metu sulauks ir drago lenktynių, Danijos automobilių žiedinių varžybų etapo, kuriame gali dalyvauti šios šalies princo sūnus Joachimas. Žiūrovų kaip ir kasmet lauks drago lenktynės, taip pat pernai patikrintos ir žiūrovams itin patikusios drifto lenktynės.\r\nTV3 vadovė Laura Blaževičiūtė džiaugėsi galimybe rodyti žiūrovų pamėgtą renginį: „Ši vasara TV3 televizijai bus kaip niekad sportiška, nes su lenktynėmis mes išvažiuosime į krepšinio čempionatą. Be to, tikrai tapsime lenktynių namais, nes tai bus pirmi metai, kai visos lenktynės bus per rodomos portale tv3.lt, o per TV6 rodysime svarbiausius lenktynių momentus“.\r\nLenktynininkai jau rengiasi liepos 20–22 dienomis vyksiančioms varžyboms. Pasak „Eneos 1006 km lenktynių“ rekordininko, šešis kartus jas laimėjusio Jono Gelžinio, dabar jis itin rūpinasi savo fizine forma: „Šiuo metu MTB dviračiai yra mano hobis, padedantis palaikyti formą, nes lenktynėse reikia daug ištvermės, turi išlikti aštrus ir sprendimus priimti kuo greičiau. Be to, išprakaituojame beveik du litrus“, – lenktynių subtilybes atskleidė Jonas.\r\nRenginio pristatyme dalyvavusios merginos turėjo galimybę išbandyti ir vieną iš praėjusių metų „Eneos 1006 km lenktynių“ naujovių – driftą. Drifteris Benediktas Čirba pasirūpino, kad Plytinės kartodromas būtų pilnas dūmų, o su juo važiavusios Monika Šalčiūtė ir „Power Hit Radio“ laidų vedėja Raminta Vasiliauskienė iš automobilių išliptų drebančiomis kojomis. Tiesa, ne viskas pavyko iš pirmo karto. Kaip ir dera automobilių sporte, Benedikto ir Monikos pirmąjį startą lydėjo gedimas. „Aš jau įsitaisiau, pasiėmiau telefoną ir norėjau įsiamžinti ir nesupratau, kodėl mes nevažiuojame“, – įspūdžiais po nesėkmingo bandymo dalijosi Monika Šalčiūtė. Vis dėlto Bendiktas Čirba su kolegomis parodė aukščiausią profesionalumo lygį ir vos per pusvalandį suremontavę automobilį, prasuko juo kelis ratus su merginomis. „Žiūrint iš šono atrodo baisiau nei viduje“, – pripažino Raminta ir siūlė visiems išbandyti tokią pramogą.\r\n„Eneos 1006 km lenktynės“ liepos 20–22 dienomis per TV6 ir portale tv3.lt


          

„ENEOS 1006 km lenktynių“ rengėjams – pirmoji gera žinia   

Cache   

Finišavo tradiciniai rinkimai, kuriuose daugiau nei trys dešimtys autoritetingų automobilių sporto specialistų ir 15 min.lt portalo skaitytojai sprendė, kurie Lietuvos automobilių sporto žmonės ir renginiai buvo geriausi jau pasibaigusiais, 2016 metais.

Iki gruodžio vidurio savo nuomonę išsakė ir balsus atidavė visa trisdešimt keturių narių vertinimo komisija, o tada į geriausiųjų rinkimus įsijungė ir skaitytojai, kurių balsai buvo kotiruojami lygiai taip pat, kaip ir konkurso žiuri. Ir komisijos, ir portalo lankytojų skirti balai nuo bendro jų skaičiaus buvo pateikti procentine išraiška.

Geriausiojo automobilių sporto renginio rinkimuose, kaip ir keletą paskutiniųjų metų, nugalėtoju vėl pripažintos Lietuvą ir jos automobilių sportą ne tik Baltijos šalyse garsinančios „ENEOS 1006 km lenktynės“.

Beje, joms savo prioritetus bemaž tolygiai skyrė tiek specialistų vertinimo komisija (44 % balsų), tiek portalo skaitytojai (45%). Geriausiuoju pernai metų automobilių sporto renginiu pripažintos „ENEOS 1006 km lenktynės“ surinko 44,5 % balsų vidurkį.

„Tai pirmoji džiugi prasidėjusių naujųjų metų žinia, už kurią nuoširdžiai dėkoju renginio organizatoriams, rėmėjams, sportininkams, teisėjams, visiems lenktynių dalyviams ir žiūrovams, – sakė „ENEOS 1006 km lenktynes“ rengiančios „Promo events“ vadovas Darius Jonušis. – Ši pergalė dvigubai džiugesnė, nes nuo pat 2010-ųjų, kai pirmą kartą lenktynes Palangoje Sporto vadybos asociacija pripažino geriausiu sporto komunikacijos projektu, niekam neužleidžiame lyderio pozicijos“.

D. Jonušis, kuris šių rinkimų Automobilių sporto veido kategorijoje pelnė antrąją vietą, pažadėjo šiemet liepos 19-22 dienomis vyksiančių jau aštuonioliktųjų jų istorijoje maratoninių lenktynių Palangoje organizacinę kartelę iškelti dar aukščiau ir tiek sportininkus, tiek žiūrovus, lenktynių dienomis atvykusius į didžiausiąjį šalies kurortą, pradžiuginti maloniomis atrakcijomis ir netikėtais siurprizais.

„Pasirengimą 2017-ųjų „ENEOS 1006 km lenktynėms“ pradėjome dar vasarą, finišavus jau pasibaigusių 2016-ųjų geriausiu automobilių sporto renginiu pripažintoms lenktynėms, – sako D. Jonušis. – Todėl kruopštus, gerai apgalvotas darbas rengiantis didžiausiam Baltijos šalyse automobilių sporto forumui leidžia tikėtis, jog mūsų pastangas ir triūsą įvertins ir lenktynių dalyviai, ir žiūrovai“.

Beje, organizatorių pastangos neliko nepastebėtos. Tą liudija kaip niekad anksti pradėjusios plaukti būsimojo vasaros maratono dalyvių paraiškos.

Egidijaus BABELIO ir Vytauto PILKAUSKO nuotraukos


          

Estijos komandą įkvėpė 1000 km Palangos maratonas   

Cache   

Dvi savaitės beliko iki rugsėjo 21-23 dienomis „auto24ring“ trasoje Pernu mieste (Estija) vyksiančių „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynių.

Jose startuos ir trasos šeimininkų, „Cone Forest Motorsport“ komanda, kuriai vadovauja dailiosios lyties atstovė Maria Uger.Ši komanda nusipelno kolegų ir varžovų dėmesio ne tik todėl, kad jai vadovauja sumani strategė moteris.

Estijos automobilių sporto federacijos licenciją turinčioje „Cone Forest Motorsport“ komandos sportininkų gretose nėra nė vieno esto, o jai atstovauja du Izraelio ir vienas Rusijos pilietis.

Tačiau „auto24ring“ trasoje Pernu rugsėjį startuosiantiems Sergejui Ugeriui, Denisui Leviatovui ir Razui Haimanui, kaip ir jų ekipos vadovei, ambicijų nestinga. Juolab, kad šįsyk jų laukia lenktynės namų arenoje, kurioje, kaip sakoma, ir sienos padeda. Ši Estijos komanda vairuos BMW M3 ir varžysis A3000+ klasėje, o ekipos kelias į namų areną driekiasi ...per Palangą.

„Pirmosios mūsų maratoninės lenktynės Palangoje visai mūsų komandai paliko labai didelį įspūdį, - „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ pasakojo komandos vadovė M. Uger. - Vos tik atvykę supratome, jog tai ne tik lenktynės. Tai tikras lenktynių festivalis, apjungiantis daugybę veiklų ir į kurį norisi sugrįžti dar ir dar kartą. Pati koncepcija, kad lenktynės vyksta uždarytuose magistraliniuose keliuose, yra unikali, suteikianti jausmą lyg esi prisidėjęs prie kažko ypatinga. Todėl mes būtinai rekomenduosime ir kitiems sportininkams atrasti 1000 km lenktynes Palangoje“. 

Paklausta, kokius tikslus kelia komandai artėjančiose „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynėse, M. Uger sakė, jog liepą vykęs Palangos maratonas ją ir ekipos sportininkus įkvėpė dar aukštesniam skrydžiui.

Juolab, kad šiemet ilgų nuotolių lenktynių serija susideda iš dviejų etapų, o paskutinis jų, kurį praleisti būtų didžiausia nuodėmė, vyks būtent Estijoje.„Po lenktynių Palangoje pajutome, kad galime pasirodyti žymiai geriau, todėl Pernu mes sieksime maksimalių rezultatų ir mus tenkins tik vieta top trejetuke“, - patikino M. Uger.

Tokius pačius tikslus kelia ir lietuviška, visus registracijos formalumus jau užbaigusi „Rotoma Racing“ komanda, kurios sportininkai Robertas Graudinis, Dainius Matijošaitis ir dukart Palangos maratoną laimėjęs Nemunas Dagilis vairuos BMW M3 ir varžysis GT klasėje.

„Turiu daug sentimentų ne tik pakankamai greitiems ir patyrusiems ekipos draugams, su kuriais visad miela ir lenktyniauti, ir šiaip būti kartu, bet ir šiam automobiliui, - sakė „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynėms besiruošiantis D. Matijošaitis. – Vairuodami jį su Robertu pernai Rygoje laimėjome lenktynes, o šiemet, kai sugedo mano kovinis bolidas, Robertas paskolino BMW M3, kurį vairuodamas tapau Fast Lap čempionu. Tai argi ne sėkmę pranašaujantis ženklas?“

Kitas „Rotoma Racing“ komandos lenktynininkas R. Graudinis irgi neslepia tikslų Estijoje siekti aukštų rezultatų.„Daug kartų esu lenktyniavęs ir treniravęsis šioje trasoje – dar iki rekonstrukcijos ir po jos, kai nuo 2012-ųjų „auto24ring“ tapo neabejotinai geriausia Baltijos šalyse, - sako R. Graudinis. – Todėl specialių treniruočių prieš varžybas nerengsime, juolab, kad visas mūsų kolektyvas trasą gerai pažįsta, o ir komandos kovinis ginklas – BMW M3 – parengtas ir sureguliuotas greitoms lenktynėms, kokios paprastai vyksta šioje arenoje“.

Organizatorių nuotraukos


          

Estijos vasaros sostinė pasitinka 1000 km lenktynes   

Cache   

Mažiau nei mėnuo beliko iki rugsėjo 21-24 dienomis Estijos vasaros sostine tituluojamame Pernu (est. Pärnu) mieste „auto24ring“ trasoje vyksiančių „1000 km Pernu powered by Hankook “ lenktynių.

Šios lenktynės, kurioms įtemptai ruošiasi ir arenos šeimininkai estai, ir lenktynes rengianti „Promo events“, taps savotiškomis sezono palydomis maratoninius išbandymus pamėgusiems sportininkams ir komandoms.

„Džiaugiuosi, kad mūsų kolektyvui, pirmajam iš automobilių sporto varžybas rengiančių lietuviškų įmonių, patikėta garbinga ir atsakinga užduotis – ilgų nuotolių lenktynių užsienio trasoje organizacija, - sako „Promo events“ vadovas Darius Jonušis. – Noriu patikinti, kad varžybos Estijoje bus ne mažiau patrauklios, nes reikliausiems renginio vertintojams, užsienio žiūrovams, norisi parodyti viską, ką geriausio esame sukaupę“.

Pagrindinį renginio organizatorių džiugina, kad pasibaigus praėjusį savaitgalį Rygoje praūžusioms varžyboms sportininkų ir komandų vadovų dėmesys nukrypo į sezoną vainikuosiančias lenktynes Estijoje.

„Vien šiandien sulaukiau kelių skambučių iš abiejų broliškų respublikų komandų, besidominčių dalyvavimu „1000 km Pernu powered by Hankook “ lenktynėse, - sako D. Jonušis. – Dabar mūsų renginys jau finišo tiesiojoje, iki jo nebebus jokių kitų maratoninių varžybų, tad sportininkai ir komandos jau žino resursus ir telkia jėgas lemiamam mūšiui“.

Pirmoji iš užsienio atplaukusi paraiška gauta iš Estijos – „Gettone Group Lic.“ komandos, o Lietuvos ekipų sąraše – gerai pažįstamos „Artas Racing“, „Algirdų“, Sparčios reklamos“, „Greičio brolių“, „Samsono motorų“, AEGN engineering“ ir kitos komandos.

Kol kas jų tik dvylika. Tačiau nuo aštuoniolikos ekipų maratoninių lenktynių metraštį 2000-aisiais pradėjęs D. Jonušis tikina, jog norinčių startuoti Pernu bus gerokai daugiau, o ir paraiškos neužtruks ateiti.

Juolab, kad pagal varžybų nuostatus ilgų nuotolių lenktynes šiemet sudaro du etapai – jau įvykusios 1006 km lenktynės Palangoje ir būsimosios 1000 km Estijoje, po kurių bus sumuojami abejose varžybose iškovoti taškai ir paskelbti nugalėtojai ir prizininkai.

Šią ceremoniją numatyta surengti Vilniuje spalio mėnesį, o kol kas bendroje įskaitoje, žinoma, pirmauja jau įvykusių lenktynių Palangoje klasių nugalėtojai – „Bunasta by Zaibelis Motorsport“, „Alfa Romeo klubo“, „Mojo Lounge by JR Motorsport“, „Telšių statybos“, „PGM technika Racing“, „Skuba Dream“, „Nero-GSR Racing Team“ ir „Qvick-VR Racing“ komandos.

Skirtingai nei Palangoje, Pernu maratono savaitgalis šeštadienį rengiamomis pagrindinėmis – 1000 km - lenktynėmis nesibaigs, o galingų sportinių automobilių varikliai gaus ir visą sekmadienį.

Tądien bus rengiamos BaTCC (Baltic Touring Car Championship) lenktynės, šiemet susilaukusios padidinto ir sportininkų, ir žiūrovų dėmesio.

Stengdamiesi dar labiau sumažinti „1000 km Pernu powered by Hankook “ lenktynėse dalyvausiančių ekipų kaštus renginio organizatoriai leidžia ir „auto24ring“ trasoje Estijoje naudoti Palangos maratone eksploatuotas „Hankook“ padangas.

Kviesdamas į Pernu – patrauklų Estijos kurortą, besididžiuojantį ir puikios infrastruktūros lenktynių trasa bei baze, kuriame rugsėjo pabaigoje vyks „1000 km Pernu powered by Hankook “ lenktynės, D. Jonušis pataria nenusiminti ir negalėsiantiems tiesiogiai stebėti maratoninių lenktynių sezono palydų.

Mat 1000 km lenktynės Pernu ir jas supantis renginys bus transliuojamas ne tik Estijos, bet ir Lietuvos žiūrovams.

Organizatorių nuotraukos

„1000 km Pernu powered by Hankook“ lenktynių spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

El./paštas visusbonus@dtiltas.lt Tel.+370 612 93662


          

Išskirtiniai renginiai lietuviškame Le Mane: nuo motociklų varžybų iki „Fast Lap“   

Cache   

Palangoje jau nuo 2000-ųjų vyksta didžiausia automobilių sporto šventė visoje Lietuvoje. Pagal įvairiausių sportinių renginių gausą „Aurum 1006 km lenktynių“ savaitgalio metu varžytis gali vos keli prestižiniai automobilių sporto įvykiai visoje Europoje, o per 19 metų istoriją pagrindines ilgų distancijų lenktynes papildančių renginių buvo ne vienas – juos reikėtų skaičiuoti dešimtimis. Dėl to šis renginys net gavo pravardę – „lietuviškasis Le Manas“, su aliuzija į prestižines 24 val. Le Mano lenktynes.

Per 19 metų papildomų renginių buvo daugybė, tačiau kokie buvo patys įsimintiniausi, palikę patį didžiausią įspaudą lenktynių istorijoje?

Varžėsi motociklai

1000 km lenktynės nuo pat pirmųjų metų buvo sugalvotos kaip kelių dienų renginys, kurio tvarkaraštyje vietą rastų ir mažesnio masto sporto varžybos. Tad 2000–2001 m. Palangos bei Kretingos kelių sankirtoje vyko ir motociklų lenktynės, abejais metais sulaukusios nemažai dalyvių, tačiau dėl saugumo 2002 m. jos jau nevyko. Dobilo formos sankryžoje suformuota trasa labiau tinkama automobiliams, o ne motociklams.

Istorinė technika

Kelerius metus į Palangą susirinkę lenktynių žiūrovai galėjo grožėtis istorinių automobilių lenktynėmis, tarp kurių būdavo ir Latvijoje populiarios „Dzintara Volga“ varžybos. Lėti, sunkiai valdomi automobiliai trasoje dažnai lenkdavo vienas kitą, kartais apsisukdavo, o tai žiūrovams padovanojo ne vieną įsimintiną akimirką. Šiuo metu tokia lenktynių serija nebevyksta ne tik „Aurum 1006 km lenktynėse“, bet ir nebeegzistuoja apskritai – Latvijoje istorinių automobilių lenktynės transformavosi į „Dzintara Aplis“, o saujelė „Volga“ modelių sudaro tik vieną klasę.

„Fast Lap“

2018-aisiais „Fast Lap“ organizatoriai paskelbė apie pasibaigusią dešimties metų istoriją. 2009-aisiais startavusio renginio dalyviai vieną kartą apsilankė ir Palangos trasoje. Šios lenktynės išskirtinės tuo, jog dalyviai dėl pozicijų nesivaržo – jų tikslas yra kuo greičiau įveikti vieną trasos ratą. 2011-aisiais Palangoje vykusiame „Samsung Fast Lap“ greičiausias buvo Paulius Insoda su „Audi Xtra Coupe“, tačiau iki trasos rekordo jam trūko kelių sekundžių.

Paskelbus apie šių trumpų distancijų lenktynių eros pabaigą, ne vienam jų dalyviui iškilo natūralus klausimas – o ką veikti toliau? Nemažai sportininkų, „išaugę“ tokio tipo renginius, siekia aukštesnių tikslų – pavyzdžiui, varžosi ilgų distancijų lenktynėse. Todėl 2019-ųjų jubiliejinių „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyvių sąrašas gali pasipildyti ne viena „Fast Lap“ gerbėjams žinoma pavarde.

Lenktynės su atranka

2008-aisiais tuometinės „Omnitel 1000 km lenktynės“ sulaukė daugiausia automobilių per visą istoriją – 76. Tai gerokai daugiau nei vienu metu gali varžytis Palangos trasoje, tad prieš lenktynes buvo surengta papildoma kvalifikacija, kurioje paaiškėjo 50 greičiausiųjų. Jie varžėsi pagrindinėse lenktynėse šeštadienį, o kitiems buvo surengtos papildomos 3 valandų varžybos.

Driftas

2016-aisiais 1000 km lenktynių savaitgalio metu vyko pirmą kartą vyko šoninio slydimo varžybos. Tradicija prigijo – dabar driftas jau tapo neatsiejama „Aurum 1006 km lenktynių“ dalimi. Dobilo tipo sankryžoje dviejuose žieduose išdėliojama sudėtinga trasa patinka žiūrovams ir dalyviams – ji siaura, turi greitų ir lėtų vietų, o kokybiškai atliekami poriniai važiavimai atrodo labai įspūdingai.

Dragas

„Lietuviškojo Le Mano“ organizatoriai yra ir traukos lenktynių Lietuvoje pradininkai. 2001-aisiais suorganizuotas pirmasis „Lietuvos drago čempionatas“, tam netgi buvo uždaryta viena pagrindinių Vilniaus Ukmergės gatvė. Vienas čempionato etapų kiekvienų metų liepos mėnesį vykdavo ir Palangoje.

Palaipsniui traukos lenktynės tapo neatsiejama renginio dalimi, o jose varžosi ne tik profesionalai. Unikaliose „Žvaigždžių lenktynėse“ jėgas išbando TV ekranuose dažnai matomi žmonės, o pastaraisiais metais organizuotose naujo tipo „bracket drag“ varžybose savo automobiliais galėjo dalyvauti visi azartiški vairuotojai.

100 metrų sprintas

Pirmąją oficialią maratoninių Palangos lenktynių dieną, iškart po pristatymo pagrindinėje Vytauto gatvėje, jau daugelį metų vyksta „Dynami:t Super Sprint“ varžybos. Tai 100 metrų dragas: sportininkai po agresyvaus starto, įveikę šimto metrų atkarpą, turi sustoti tikslioje vietoje. Čia svarbus ne tik geras startas, bet ir tikslus sustojimas, tad šiose daugybę žiūrovų sutraukiančiose lenktynėse nugalėtoją prognozuoti iš anksto yra neįmanoma – čia yra nugalėję ir „Audi“, LADA ar „Porsche“ automobiliai.

Mechanikų bėgimas

Dar viena „Aurum 1006 km lenktynių“ tradicija – tūkstančio šešių metrų mechanikų bėgimas. Lenktynėse didžiąją dalį dėmesio susirenka lenktynininkai, tačiau didelę dalį komandų sėkmės lemia būtent mechanikai. Ir jiems didžiausiame Lietuvos automobilių sporto renginyje skirtos atskiros lenktynės – penktadieniais vykstantis 1006 metrų bėgimas. Komandos kiekvienais metais ieško greitų bėgikų-mechanikų, kurie gali laimėti šias lenktynes – tai vienas iš svarbiausių prizų viso savaitgalio metu.

Kartais šiose varžybose dalyvauja ir patys lenktynininkai – tarp jų yra ne vienas triatlono bei kitų sporto šakų entuziastas.

„TCR Baltic Trophy“

Visame pasaulyje ir ypatingai – Europoje – pastaraisiais metais populiarėja TCR automobiliai. Senajame žemyne vyksta keli TCR čempionatai, o vienas jų – Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Tai – „TCR Baltic Trophy“ varžybos, kurių vienas etapų vyksta Palangoje, kartu su „Aurum 1006 km lenktynėmis“.

2018-aisiais pirmą kartą surengtose varžybose dalyvavo 7 komandos, kurias sudarė vairuotojai iš visų Baltijos šalių.

108 km moterų iššūkis

2018-aisiais pirmą kartą vyko renginys, skirtas tik moterims – „108 km moterų iššūkis powered by Kristiana“. Kelios dešimtys moterų ekipažų nuvažiavo 108 kilometrus Žemaitijos apylinkėse ir įveikė orientacines bei kitas užduotis. Varžybose dalyvavo ir Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnių ekipažas, o daugelis dalyvių stebino ne tik originaliais pavadinimais, bet ir unikalia apranga.


          

Jubiliejinėse ilgų nuotolių lenktynėse ryškiausiai švietė „Circle K milesPlus Racing Team“ žvaigždė   

Cache   

Šeštadienio vakarą Palangoje, nuo jubiliejinių, 20-ųjų „Aurum 1006 km lenktynių“ pradžios prabėgus 8 val. 37 min. 26,121 sek., finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų distanciją, pirmas kirto „Circle K milesPlus Racing Team“ komandos lenktynininkas Julius Adomavičius, vairavęs „Porsche GT3 Cup“ automobilį.

Iškart po pergalingo finišo jis atsidūrė ekipos draugų ir gerbėjų glėbyje. Su pergale lenktynininką pasveikino renginio organizatorius, 20 metų be pertraukos šį lenktynių festivalį rengiančios VšĮ „Promo Events“ vadovas Darius Jonušis, komandos draugai estas Ralf Aron, Jonas ir Ignas Gelžiniai, lenktynių veteranai ir varžovai.

Lenktynių rekordininkui J. Gelžiniui tai buvo jau aštuntoji pergalė Palangoje, o jo broliui Ignui – ketvirtoji.

Dar sukdamas garbės ratą J. Adomavičius sužinojo, jog komanda pasiekė šių lenktynių trukmės rekordą. Ankstesnės trumpiausios lenktynės, vykusios prieš metus, truko 8 val. 41 min. 59,272 sek.

„Kai vairavau, nežiūrėjau ką daro varžovai – koncentravausi į savo važiavimą ir stengiausi pasirodyti kuo geriau. Laimėti tokias varžybas – netikėta. Nežinau, kas gali būti geriau“, – vos išlipęs iš automobilio, džiaugdamasis pergale kukliai kalbėjo J. Adomavičius.

Tai kartu ir dar viena „Porsche“ vairavusių komandų pergalė. Iš dvidešimties jau įvykusių maratoninių lenktynių net trylika laimėjo būtent pilotavę šios markės automobilius.

Komanda nugalėtoja pergalę šventė ir GT3/GT4 klasėje. Šeštadienį ji, startavusi iš antrosios pozicijos, po valandos išsiveržė į pirmąją ir jos jau neužleido niekam iki pat finišo.

Kalbėdamas apie pergalės faktorius, lenktynių nugalėtojas J. Gelžinis pabrėžė stabilumą.

„Praktiškai nedarėme klaidų, tad mūsų atotrūkis pamažu didėjo. Visi keturi vairuotojai buvome greiti, o kai varžovai pametė spoilerį, tolome dar labiau. Kodėl paskutinis važiavo Julius? Kai aš buvau komandose jauniausias, paskutinę važiavimo pamainą gaudavau aš. Todėl šįsyk nutarėme, kad paskutinė pamaina turi atitekti jauniausiam ekipos vairuotojui – Juliui“, – pasakojo J. Gelžinis.

Didžiojoje scenoje vykusioje nugalėtojų ir prizininkų pagerbimo ceremonijoje jubiliejinių lenktynių laimėtojams įteiktas lenktynių pagrindinis trofėjus – pereinamoji taurė, ant kurios išgraviruotas ekipos pavadinimas ir kurią jie savo sportinių laimėjimų kolekcijoje saugos iki kitų, 21-ųjų maratoninių lenktynių Palangoje 2020-aisiais.

Antrą prizą iš Palangos išsivežė ir Konstantins Calko. Antrąjį jis pelnė už lenktynių metu įveiktą greičiausiąjį ratą, kurį jis nuvažiavo per 1 min. 09,569 sek. vidutiniu 138,786 km/val greičiu.

„Kiekvieną kartą smagu sugrįžti į tokias aukšto lygio varžybas, o ypač - pasiekti tokį rezultatą. Lenktynės buvo puikios, konkurencija – labai aukšto lygio. Šįkart nelaimėjome, tačiau mes patenkinti savo rezultatu ir padarėme geriausia, ką galime“, – teigė latvis K. Calko.

Prizininkus sveikino ir vienodas padangas pateikusios „Hankook Motorsport Europe“ automobilių sporto Europoje direktorius Manfredas Sandbichleris.

Sausas savaitgalis

Net senbuviai sunkiai mena, kad per visą lenktynių savaitgalį kurorte neiškristų nė lašelis lietaus.

Būtent šiemet taip nutiko, o sausa trasa, kai sportininkams nereikėjo galvoti apie padangų keitimą, nemaža dalimi lėmė tokią lenktynių spartą.

Palankiu lenktynėms oru džiaugėsi ir antrieji prizininkai, kvalifikacinių varžybų nugalėtojai - „ARC Bratislava“ ekipos sportininkai slovakai Miro Kanopka, Mateo Kanopka ir latvis K. Calko, vairavę „Lamborgini Huracan ST“ ir atsilikę 5 ratais.

Pradžioje diktavę tempą vėliau jie jo neišlaikė, tačiau visi džiaugėsi antrąja vieta ant nugalėtojų pakylos, o „GT Open“ klasėje jie kopė ant aukščiausiojo laiptelio.

Ko gero didžiausių liaupsių nusipelno ir tretieji prizininkai – „Gera dovana – Lambooo.lt“ ekipos sportininkai Egidijus Gutaravičius ir Martynas Griška, vairavę „Lamborgini Huracan ST LP620-2“, o „GT Open“ klasėje likę antri. Jie nuo nugalėtojų atsiliko 8 ratais. Dviems sportininkams toks maratonas – nemenkas žygdarbis, reikalaujantis itin gero fizinio pasiruošimo.

Šalia absoliučios įskaitos nugalėtojų pakylos liko ketvirtąją prizinę vietą iškovoję kaimynai iš Latvijos - „Flash Racing Latvia“, atvežusi į lenktynes dar vieną monstrą - „Lamborgini Huracan ST LP620-2“ automobilį - Arturs Batraks, Thomas Padovani, Raivo Tamm ir Vilnis Batraks.

Ilgai taikęsi į prizininkų trejetą latviai nuo nugalėtojų atsiliko 11 ratų.

Penktąją vietą ir pirmą TCR klasėje laimėjo „Noker Racing Team“ sportininkai Kęstutis Stasionis, Marius Slaboševičius ir Rokas Baciuška, pasirinkę lenktynėms „Volkswagen Golf TCR“ ir įveikę 356 ratus.

Jie pranoko „Technini projekto – VIADA“ lenktynininkus Giedrių Notkų, Joną Sluckų, Mindaugą ir Vygandą Urbanus, pilotavusius BMW M3.

Nors šeštieji prizininkai nuo nugalėtojų atsiliko net 25 ratais, tačiau šventė pergalę TC3 klasėje.

Klasių nugalėtojai – irgi čempionai

Visi ‚Aurum 1006 km lenktynėse“ dalyvaujantys sportininkai negali varžytis tarpusavyje kaip lygūs su lygiais, nes vairuoja nevienodo pajėgumo ir nevienodai lenktynėms parengtus automobilius.

Tikrieji nugalėtojai paaiškėja klasėse, kur jėgos bei techninė parengtis daugmaž vienodi, o sėkmę dažniausia lemia komandos vairuotojų ryžtas ir meistriškumas.

Todėl čempionais galime vadinti ne tik pirmosios į finišą savo automobilį atvairavusios ekipos sportininkus, bet ir kukliausios klasės nugalėtojus. Be jau minėtų klasių nugalėtojų pergale TC2 klasėje džiaugėsi „Mažeikių ASK/Uno Transport“ ekipos sportininkai Vitalijus ir Vytenis Plastininai, Vytenis Gulbinas ir Ernesta Globytė, ją iškovoję su „Peugeot 308“.

SP2 klasės nugalėtojais tapo „Autopublic.org – Lambooo.lt“ komanda - Karolis Jovaiša, Paulius Paškevičius ir Martynas Čiuželis, vairavę „Lotus Exige“.

Dyzelinių automobilių klasėje su „Volkswagen Golf“ nugalėjo „Citus“ komanda – Klaudijus Bučinskas, Remigijus Devainis ir Kristijonas Pelanis.

Nesėkmės užgrūdina

Ne visiems jubiliejinės lenktynės baigėsi sėkmingai – kai kurios komandos šį maratoną prisimins kaip gerą pamoką ir naudingą patirtį. O „Dynami:t Energy“ atstovai juokaudami netgi žadėjo į bažnyčią nueiti.

Šios komandos „Chevrolet Corvette“ pradėjo rūkti vos užvedus variklį ir startavo iš techninio aptarnavimo zonos. Vėliau, net neįpusėjus lenktynių, subyrėjo kito šios komandos automobilio BMW 3 (E46) variklis, o „Corvette“ dar ne kartą dėl įvairiausių problemų grįžo mechanikų apžiūrai.

Įveikus ketvirtį lenktynių skaudų incidentą patyrė tuomet pirmavusi belgų komanda „Speedlover“ – siauroje vietoje prie įvažiavimo į techninio aptarnavimo zoną jų „Porsche 911 GT3 Cup“ susidūrė su varžovų automobiliu. Rezultatas – pažeistas „Porsche“ radiatorius, kurį tvarkyti jau nebeapsimokėjo ir komanda priėmė sprendimą baigti lenktynes.

Nesėkme lenktynės baigėsi ir „Rotoma Racing“ – greičiausiųjų dešimtuke stabiliai važiavusi komanda, įveikusi trečdalį lenktynių, turėjo sudėti ginklus dėl sugedusios BMW M3 pavarų dėžės.

„Nesėkmės mus grūdina, o sėkmė – lepina. Automobilių sporte aš jau daug metų ir suprantu, kad tokios nesėkmės – natūralus procesas, tokių kaip mes nelaimėlių yra daug. Dėl to nė kiek nesinervinu – reikia ruoštis kitoms varžyboms“, – ramiai žinią apie gedimą priėmė komandos lenktynininkas Dainius Matijošaitis.

Savo nuotaiką su svyruojančiu bitkoino kursu juokaudamas palygino „Inter Rao Lietuva by Nebankrutuok.lt“ komandos lenktynininkas Deividas Jocius.

Jų „Hyundai i30N TCR“ pirmoje lenktynių pusėje patyrė avariją, dėl kurios keliasdešimt ratų praleido techninio aptarnavimo zonoje, po remonto išvažiavo į trasą, tačiau įveikus dar keliasdešimt ratų komanda priėmė sprendimą varžybas baigti. Gedimai pernelyg rimti ir sunkiai šalinami.

Peržengus lenktynių pusiaukelę, sudėti ginklus buvo priversti ir dar vieni favoritų – „Palanga SPA/Balpol–JR Motorsport“ komandos lenktynininkai, nes neatlaikė jų „BMW M4 Silhouette“ variklis.

Vytauto PILKAUSKO ir Arno STRUMILOS nuotraukos


          

Lenktynių be nuostolių nebūna   

Cache   

„Aurum 1006 km lenktynių“ spaudos centras tik spėjo išplatinti informaciją apie sėkmingas pirmąsias dvi penktadienio treniruotes, kai sulaukta ir pirmosios nesėkmės.

„Teisėjai dar prie „Orlen“ degalinės pastebėjo automobilio apačioje besiplaikstančius ugnies liežuvius, tačiau „Techninis projektas – Viada“ komandos sportininkas Vygandas Urbanas savo BMW M3 dar spėjo atvairuoti iki PitLane zonos, - spaudos centrą informavo lenktynių sporto komisarų kolegijos pirmininkas Gražvydas Smetonis. – Per 15 sek, prie degančio BMW atskubėjo „rescue“, o po 30 sek. – ir gaisrininkų automobiliai“.

Išpurškus net aštuonis gesintuvus putų automobilį apėmusios liepsnos buvo greitai numalšintos.

Lenktynių organizatoriai džiaugiasi, kad BMW vairavęs V. Urbanas nenukentėjo, nors apie automobilį to nepasakysi.

Gaisro priežastis dabar tiria specialistai.


          

Bilietai - „Aurum 1006 km lenktynių“ garantija   

Cache   

Liepos 15 d. didžiausiu automobilių sporto festivaliu Baltijos šalyse vadinamos „Aurum 1006 km lenktynės“ pradės trečiąjį savo dešimtmetį.

Sportininkai ir renginio organizatoriai jau baigia pasirengimo joms stadiją. Sujudimas jaučiamas ir tarp žiūrovų, priimančių galutinius sprendimus, ką veiks liepos viduryje.

„Šiomis dienomis ko gero neatsitiktinai ir mes gauname daugiau klausimų ką lenktynių miestelyje ras žiūrovai, kaip juos priimsime ir ką jie galės pamatyti, - sako pagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Kreipiasi net ištikimiausi mūsų gerbėjai, nepraleidžiantys lenktynių jau dešimtmetį ir daugiau. Tuo stebėtis nederėtų, nes šiemet sumaišties įnešė netikėtas virusas, neaplenkęs ir Lietuvos“.

Pasak lenktynių organizatoriaus, neabejotinai laimės tie, kurie anksčiausiai suskubs įsigyti bilietus. Pirmiausia dėl to, kad šiemet po karantino jų bus išplatinta gerokai mažiau, nei ankstesniais metais.

Kita vertus, vėliau įsigiję bilietus žiūrovai neteks galimybės rinktis patraukliausią jiems stebėti lenktynes vietą. Mat organizatoriai griežtai koordinuos žiūrovų srautus šalia pagrindinių lenktynių trasos, kurios ilgis – beveik 3 kilometrai. Stebėjimo vietos bus suskirstytos į atskiras zonas, išdėstytas aplink visą trasą.

Saugos tarnybos į kiekvieną zoną įleis tiek žmonių, kiek reglamentuos tuo metu galiojantys, vyriausybės patvirtinti normatyvai.

Kokie bilietai turi didžiausią apklausą? Pasak organizatorių, kasmet pirmiausia išgraibstomi brangiausi – VIP bilietai, kurių skaičius šiemet dar labiau apribotas. Tokio bilieto, kurių išviso bus parduota tik 100, turėtojas įgyja teisę naudotis nemokama automobilių stovėjimo aikštele, kur, palikęs savo transporto priemonę, VIP shuttle automobiliu jis nuvežamas iki pat lenktynių VIP zonos, o kiek vėliau arba pasibaigus renginiui jis gali sugrįžti atgal.

Toks bilietas suteikia galimybę patekti ir į atskirą VIP zoną bei VIP klubą, kuriame vyksta tiesioginė lenktynių TV transliacija, bei teisę apsilankyti šeštadienio Grid Walk, iš kur turės galimybę stebėti visus lenktynininkus, išsirikiavusius trasoje prie starto linijos.

VIP bilietą turintis asmuo taip pat įgyja teisę visas varžybų dienas lankytis bendroje renginio teritorijoje, todėl nebereikia rūpintis papildomais bilietais į kitas šio renginio programoje esančias varžybas, tokias kaip drag, drift, specialias „Porsche“ klubo automobilių ir kitas lenktynes.

Populiarūs ir vienos dienos bilietai, kurių kasdien bus skirta po 500. (Priklausomai nuo situacijos šalyje, parduodamų šių ir kitų bilietų skaičius gali keistis). Vienos dienos bilietas suteikia teisę be papildomo mokesčio apsigyventi renginio teritorijoje esančioje zonoje kempingui, kur bus galima pasistatyti kemperį ar palapinę. Iki 150-ties ribota ir super fano bilietų, teikiančių išskirtinę galimybę renginį pamatyti kitaip, serija. Toks bilietas, garantuojantis patekimą ir į PIT VIP zoną, skirtas visoms trims dienoms ir be kitų privilegijų suteikia galimybę be papildomo mokesčio apsigyventi ir lenktynių miestelio teritorijoje esančiame kempinge.

Renginio organizatoriai pastebi, jog vis didesnį populiarumą įgyja bilietai į karščiausias renginio zonas, suteikiantys galimybę stebėti lenktynes iš labai arti ar net pasijusti jų dalimi.

Mažiausiai, vos 20 bilietų, žiūrovams siūloma į Race Walk su renginio organizatoriumi, buvusiu lenktynininku, Formulės „Renault“ Europos čempionato dalyviu Dariumi Jonušiu.

Jis nudengs paslapties skraistę nuo visų varžybų užkulisių per patį „Aurum 1006 km lenktynių“ įkarštį, o ekskursija po Pit lane zoną taps įsimintina kulminacija : galėsite stebėti tikrą lenktynių veiksmą, vairuotojų keitimus, visą darbo procesą, vykstantį komandų garažuose ir kitas lenktynių peripetijas.

Pit Walk bilietas žiūrovams irgi teikia galimybę iš arčiau pamatyti lenktynes ir pajusti visą jų atmosferą. Juos įsigiję pagal tvarkaraštį galės patekti į Pit zoną, kur sportininkai ruošiasi lenktynėms ir iš kur automobiliai išvažiuoja į trasą. Būtent čia iš labai arti galima pajusti lenktynių atmosferą, pamatyti, ką komandos veikia paskutinėmis minutėmis prieš išvažiuodami į trasą, kaip sportininkai ir komandos ruošiasi varžyboms, pajausti lenktynių jaudulį.

„Kiek perfrazavę liaudies patarlę, bylojančią kad anksti kėlęs niekad nesigaili, galime drąsiai tvirtinti, jog tik laiku pasirūpinę bilietais galės patogiai stebėti liepos 15-18 dienomis Palangoje vyksiančias „Aurum 1006 km lenktynes“, - sako D. Jonušis.

Daugiau informacijos ir renginio bilietai


Next Page: 25
00 02 04 06 08 10 12 14 16 18 20 22 
2020-08-12 23:28:01